RAPORT

Kampania 2020

Polska barmanka pobita we Włoszech. Napaść o podłożu ksenofobicznym

Scenę pobicia zarejestrowały kamery zainstalowane w barze (fot. Shutterstock/Africa Studio)

​Polska barmanka pobita we Włoszech. Kobieta poprosiła trzy osoby, by paliły papierosy w miejscu do tego przeznaczonym. Ci w odpowiedzi ją zaatakowali. W poniedziałek prokuratura w Santa Maria Capua Vetere zakończyła śledztwo.

Tolkien oskarżony o rasizm i dyskryminację orków

Demonizowanie orków w trylogii Johna Ronalda Reuela Tolkiena „Władca pierścieni” bez próby zrozumienia ich motywacji wskazuje na rasistowskie...

zobacz więcej

Media, powołując się na miejscową prokuraturę, poinformowały, że do aresztu domowego z zarzutami napaści na tle nienawiści narodowościowej trafiło troje Włochów: 35-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 56 lat.

Do przestępstwa doszło we wrześniu, w miejscowości Teano. Scenę zarejestrowały kamery zainstalowane w barze. Barmanka z Polski poprosiła 35-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 56 lat, by przeszli do sali dla palaczy. Włosi zaczęli kobietę wyzywać.

„Przyjeżdżasz z Polski rozkazywać nam Włochom, wracaj do Polski” – ubliżali kobiecie.

Padły również wulgarne słowa pod jej adresem. Następnie dotkliwie pobili barmankę, która potem trafiła do szpitala. Obecne wtedy w lokalu inne osoby potwierdziły ksenofobiczne i rasistowskie tło agresji.

źródło:
Zobacz więcej