Warszawskie centrum handlowe zaprasza na zakupy z psami

W tym czasie odwiedziło sklep sporo czworonogów, z wnętrz obiektu korzysta nawet jedna ze szkół prowadzących szkolenia dla psów (fot. REUTERS/Jon Nazca)

To jedna z niewielu galerii handlowych, która zaprasza właścicieli psów do środka razem z ich czworonogami. Według pracowników Galerii Północnej z dnia na dzień przybywa klientów, którzy zabierają na zakupy swoich pupili.

Uwaga, właściciele psów: popularna smycz może im zaszkodzić

Przez lata automatyczna smycz typu flexi zbierała bardzo dobre opinie. Jej wygodny styl daje sporo wolności na spacerach z czworonogami. Jednak...

zobacz więcej

– Bez ograniczeń na terenie obiektu mogą przebywać psy asystujące. Pozostałe zwierzaki również są u nas mile widziane ¬ powiedziała portalowi tvp.info – Emilia Szkudlarek, dyrektor marketingu Galerii Północnej.

Możliwość przebywania psów na terenie obiektu dotyczy tylko części wspólnych; nie obejmuje poszczególnych lokali, które mają prawo wprowadzić w tej kwestii własne zarządzenia.

Zwierzęta wprowadzane do obiektu muszą być pod stałym nadzorem opiekunów, trzymane na smyczy lub w specjalnym transporterze. Za ewentualne szkody i ewentualne nieczystości odpowiadają ich właściciele.

Części wspólne obiektu to m.in. korytarze, schody i parkingi. I do tych właśnie przestrzeni zastosowanie ma regulamin centrum dopuszczający wprowadzanie odpowiednio zabezpieczonych czworonogów do Galerii Północnej.

Lokale najemców są autonomiczne i dlatego zasady związane z przebywaniem zwierząt na terenie poszczególnych sklepów, także restauracji czy kawiarni, regulują indywidualnie ich właściciele.

Ekologiczna żywność gorsza dla klimatu niż ta produkowana konwencjonalnie

Żywność produkowana metodami rolnictwa ekologicznego szkodzi klimatowi bardziej niż żywność produkowana w konwencjonalny sposób – sugeruje...

zobacz więcej

Zapis o możliwości wprowadzania zwierząt do Galerii Północnej znajduje się w regulaminie od dnia otwarcia obiektu.

– W tym czasie odwiedziło nas sporo czworonogów, z naszych wnętrz korzysta nawet jedna ze szkół prowadzących szkolenia dla psów. I nie zmieni się to także po zakończeniu okresu świątecznego, zwierzęta nadal będą mile widziane w Galerii Północnej – zapewnia Emilia Szkudlarek.

W sklepie w ramach działań świątecznych jest organizowana zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska na Paluchu. Akcja będzie trwać do 5 stycznia, dary zbierane są w sklepie Aquael ZOO.

Zgodnie z jej regulaminem po zakończeniu akcji Galeria Północna dołoży od siebie drugie tyle darów, ile zostanie zebrane dzięki zaangażowaniu klientów.

źródło:
Zobacz więcej