RAPORT

Kampania 2020

Ostatnie pożegnanie Jolanty Szczypińskiej. Pogrzeb posłanki w poniedziałek

Jolanta Szczypińska została wspomniana na konwencji PiS w Szeligach (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

W poniedziałek w Słupsku odbędzie się pogrzeb posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej; w uroczystościach żałobnych udział weźmie m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Służę Rzeczypospolitej i drugiemu człowiekowi”. Odeszła Jolanta Szczypińska

W sobotę w wieku 61 lat zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka pięciu kolejnych kadencji reprezentująca w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość. Z zawodu...

zobacz więcej

Uroczystości pogrzebowe Jolanty Szczypińskiej rozpoczną się o godz. 11.30 w Kościele Mariackim w Słupsku; bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przejście na cmentarz komunalny.

Jak poinformował we wtorek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, uroczystości pogrzebowe będą miały charakter oficjalny, a ich organizatorem będzie Kancelaria Sejmu.

Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Jolanta Szczypińska była w delegacjach Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych – jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w ubiegłą sobotę, że śmierć Jolanty Szczypińskiej „to bardzo smutna wiadomość”. – Przyjmujemy ją jako ciężki cios dla nas, dla partii; ja też przyjmuję ją jako ciężkie uderzenie, jako bardzo ciężki cios – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej