Tragiczny wypadek w Szwajcarii. Autobus wpadł w poślizg i uderzył w barierę

Autokar wpadł w poślizg i uderzył w barierę (fot. PAP/EPA/WALTER BIERI)

Jedna osoba poniosła śmierć, a 44 zostały ranne w niedzielę nad ranem w wypadku autokaru na autostradzie A3 niedaleko Zurychu w Szwajcarii – poinformował szwajcarski portal 24 Heures. Autostrada została zablokowana w obu kierunkach.

Portugalia: Tragiczny wypadek helikoptera pogotowia ratunkowego

Cztery osoby zginęły w wypadku helikoptera pogotowia ratunkowego, do którego doszło w sobotę w okolicach Porto, na północy Portugalii. Helikopter...

zobacz więcej

Ofiarą śmiertelną jest kobieta, ale jej tożsamości na razie nie ustalono. Trzy osoby odniosły poważne obrażenia, w tym kierowca autokaru.

Policja kantonalna w Zurychu poinformowała, że autokar wpadł w poślizg i uderzył w barierę. Ale bezpośrednie przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Francuskojęzyczny portal 24 Heures podaje, że śnieg spadł w kilku częściach kraju wczesnym rankiem. Meteorolodzy ostrzegali także przed gołoledzią.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 4 nad ranem. Autokar jechał z Genui w północno-zachodniej części Włoch do Düsseldorfu w zachodnich Niemczech, należał do spółki zależnej firmy transportowej Flixbus. W autokarze nie było dzieci.

(fot. PAP/EPA/WALTER BIERI)

Autostrada, na której miał miejsce wypadek, została zablokowana w obu kierunkach między miejscowościami Braunau a Wiedikon.

(fot. PAP/EPA/WALTER BIERI)

źródło:

Zobacz więcej