Teoretyczna przyszłość Ziemi. Doba będzie trwać 25 godzin

Za miliard lat średnia temperatura na Ziemi w związku z aktywnością słońca podniesie się do 47 st. C (fot. Pexels.com)

Nie da się z całą pewnością przewidzieć, co nas czeka za milion lat, jednak dzięki badaniom światowych naukowców możemy poznać teoretyczne losy Ziemi. Według osi czasu przyszłości za 10 tys. lat takie miasta jak Nowy Jork, Amsterdam, czy Gdańsk mają znaleźć się pod wodą, a za 25 milionów lat Afryka „zderzy się” z Azją. Sprawdźmy, jak wygląda oś czasu dalekiej przyszłości.

Naukowcy zidentyfikowali ludzkie białko, które zwalcza wirusa Ebola

Ludzkie białko RBBP6 pomaga w zwalczaniu wirusa Ebola, zakłócając cykl jego namnażania – informuje pismo „Cell”.

zobacz więcej

Do 2100 r. poziom mórz podniesie się o 65 cm. W roku 2200 poziom dwutlenku węgla w atmosferze będzie wyższy niż w ciągu ostatnich 650 tysięcy lat. Według uczonych za 10 tys. lat Nowy Jork, Amsterdam i Gdańsk mają znaleźć się pod wodą.

Naukowcy twierdzą, że za 50 tys. lat zmieniający się kształt orbity po jakiej Ziemia okrąża Słońce, spowoduje znaczące zmniejszenie energii słonecznej na Ziemi, co oznacza kolejną epokę lodowcową.

Za 10 milionów lat Wielki Rów Wschodni czyli tereny przebiegające przez Etiopię, Kenię i Mozambik zostaną zalane przez Morze Czerwone. Za 25 milionów lat Afryka „zderzy się” z Euroazją. Za 50 milionów lat doba, w wyniku zwalniania ruchu obrotowego Ziemi trwać będzie 25 godzin.

Za miliard lat średnia temperatura na Ziemi w związku z aktywnością Słońca podniesie się do 47 st. C, wyparują resztki oceanów, a woda będzie osiągalna tylko na biegunach. Za 3 miliardy lat średnia temperatura na Ziemi sięgnie 147 st. C, co zniszczy wszelkie ewentualne organizmy żywe na planecie.

źródło:
Zobacz więcej