Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką: Mam już 70 lat i trzeba uporządkować sprawy

Jedną z przyczyn odejścia posłanki z polityki mają być jej problemy zdrowotne (fot. arch. PAP/ Tomasz Gzell)

– Mój czas w polityce dobiegł końca – poinformowała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. – Czas pomyśleć o życiu poza polityką - zobaczyć miejsca rodzinne, podkurować zdrowie i posprzątać po sobie; mam już 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać i uporządkować – dodała.

Sąd wydał wyrok. Owsiak musi przeprosić poseł Pawłowicz

Sąd zobowiązał w czwartek Jerzego Owsiaka do opublikowania przeprosin za naruszenie dóbr osobistych posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. Chodzi m.in. o...

zobacz więcej

„Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca – teraz młodzi. Pozdrawiam” – napisała w sobotę Pawłowicz. „Chcę swą polityczną aktywność zakończyć – mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania” – podkreśliła.

„Są sprawy, które trzeba pozałatwiać, które nie poczekają. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać” – oświadczyła posłanka PiS.

Jak poinformowała, chce się teraz skupić na „sprawach własnych, zdrowiu i otoczeniu”. „Czas już pomyśleć o życiu poza polityką, zobaczyć jeszcze miejsca rodzinne, podkurować zdrowie, posprzątać po sobie” – napisała Pawłowicz.

Dodała, że osiągnęła wszystko, czego chciała. „Osiągnęłam i jestem szczęśliwa, że mogłam coś dla Polski realnie robić – przy Prezesie” – podkreśliła.

Posłanka PiS zaznaczyła również, że nie likwiduje swojego profilu na Twitterze. „Profilu nie likwiduję – można będzie robić wpisy, a na jesieni, po załatwieniu swoich spraw, może wrócę. Można też kontaktować się przez pocztę na moim profilu TT” – dodała.

Krystyna Pawłowicz jest prawnikiem i wykładowcą akademickim. W latach 2007-2011 była członkiem Trybunału Stanu. Od 2011 roku Pawłowicz jest posłanką na Sejm.

źródło:
Zobacz więcej