RAPORT

Kampania 2020

Kościół w dzielnicy sekt. W Kongu powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II

Budynek ma powstać w dzielnicy Diata, na obrzeżach Brazzaville (fot. tt/diecezjatarnow)

W Brazzaville powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II. W stolicy Republiki Konga został poświęcony plac pod budowę nowej misji. Wmurowano kamień węgielny. Uroczystości przewodniczyli bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa i abp Anatol Milandu.

Zmarł misjonarz ojciec Czesław Duda

Nie żyje ojciec Czesław Duda, duchowny ze zgromadzenia Ojców Pasjonistów. Przez blisko 30 lat pracował w samym środku Czarnej Afryki –...

zobacz więcej

Budynek ma powstać w dzielnicy Diata, na obrzeżach Brazzaville. Jest w niej wiele sekt; od roku działa w niej parafia prowadzona przez dwóch tarnowskich kapłanów.

- W planie mamy budowę kościoła, przychodni lekarskiej i szkoły podstawowej. Dzięki pomocy diecezji tarnowskiej udało nam się wybudować ściany oporowe, które stanowią fundamenty pod przyszły kościół i szkołę – opowiada proboszcz ks. Maciej Fleszar.

Pomaga mu ks. Karol Kuźma. – Coraz więcej osób przychodzi do naszej parafii, aby modlić się razem z nami. Naszym priorytetem jest katechizacja – dodaje.


Na razie w Diata nie ma zaplecza gospodarczego oprócz wiaty, pod którą każdego dnia odprawiana jest msza św. Pod nią toczy się również całe życie parafialne. W takich warunkach prowadzone są też katechezy dla ponad 150 dzieci.

źródło:
Zobacz więcej