„Betlejem w Polsce”. Popularne kolędy zabrzmią w 13 polskich miastach

Ubiegłoroczna szopka bożonarodzeniowa w kościele ojców franciszkanów przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu (fot. PAP/Marek Zakrzewski)

28 grudnia po raz trzeci rusza największa w naszym kraju charytatywna trasa koncertowa „Betlejem w Polsce”. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmią w 13 polskich miastach.

Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem

Plejada polskich gwiazd, wyjątkowi zagraniczni goście, tysiące osób pod sceną i miliony przed telewizorami – tak zapowiada się tegoroczna odsłona...

zobacz więcej

Publiczność usłyszy bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Wszystkie zabrzmią w polskich przekładach i w nowych, współczesnych aranżacjach.

Na scenie wystąpi ponad 30 artystów siedmiu narodowości, między innymi: Kamil Bednarek, Bovska, Grażyna Łobaszewska, Dawid Kwiatkowski, perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach Adeba Chamoun i Żyd z Jerozolimy Yaron Cherniak.

Zgrają również Kapela Maliszów, Atom String Quartet, Fanfara Moldova oraz międzynarodowy zespół muzyczny Jana Smoczyńskiego – kierownika muzycznego „Betlejem w Polsce”. Dochód z charytatywnego koncertu i sprzedaży płyty „Jak w Betlejem. Live” z zapisem zeszłorocznej trasy będzie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących. Poprzednie dwie edycje trasy obejrzało aż 126 tysięcy widzów. Udało się zebrać 800 tysięcy złotych, które zostały przekazane na dzieła charytatywne w poszczególnych diecezjach.

Trasa rozpocznie się 28 grudnia w Kaliszu, koncertów także będzie można posłuchać we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Gdyni, Ostródzie, Łodzi, Kielcach i w Lublinie.

źródło:
Zobacz więcej