RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jedenaście osób zmarło po zjedzeniu zatrutego ryżu

Ryż prawdopodobnie został skażony toksyczną substancją (fot. flickr.com/Adam Jones)

W indyjskim stanie Karnataka 11 osób zmarło po zjedzeniu zatrutego ryżu. Kolejne 93 osoby trafiły do szpitali, 29 z nich jest w stanie krytycznym. Ryż prawdopodobnie został skażony toksyczną substancją w trakcie hinduskiej ceremonii w świątyni w mieście Mysuru.

Źle ugotowany ryż niebezpieczny dla zdrowia

Badacze z Instytutu na Rzecz Bezpieczeństwa Żywności odkryli, że aż 58 procent produktów ryżowych w Wielkiej Brytanii zawiera duże ilości arsenu....

zobacz więcej

Hindusi zgromadzili się w świątyni Kicchukatti Maramma na ceremonii jej poświęcenia. W trakcie uroczystości podano ryż z pomidorami i wodę smakową. Jeden z gości powiedział, że z jedzenia wydobywał się nieprzyjemny zapach, a ci, którzy spożyli potrawę, chwilę później zaczęli wymiotować.

Ostatecznie uczestnicy ceremonii trafili do szpitali z wymiotami, biegunką i niewydolnością oddechową. Próbki ryżu zostaną poddane szczegółowym badaniom.

Premier stanu Karnataka wyraził żal z powodu tragicznego zdarzenia i zapowiedział wypłacenie odszkodowań rodzinom ofiar w wysokości pół miliona rupii, czyli około 7 tysięcy dolarów.

źródło:
Zobacz więcej