Dziesiątki rannych po wypadku słynnego żółtego tramwaju w Lizbonie

28 osób zostało rannych w wyniku wypadku słynnego żółtego tramwaju w Lizbonie. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowego szczytu. Akcja ratunkowa trwała do północy (1 nad ranem czasu polskiego). Wypełniony pasażerami pojazd wypadł z torów na łuku u podnóża stromego wzniesienia. Według władz, nikt nie został poszkodowany ciężko.

Tramwaj potrącił kobietę w centrum Warszawy

– Na Puławskiej doszło do potrącenia starszej kobiety przez tramwaj linii 10. Kobieta została przewieziona do szpitala. Do wypadku doszło o godz....

zobacz więcej

– Mamy ogółem 28 ofiar. Nikt nie jest w stanie krytycznym, obrażenia u wszystkich ofiar są lekkie – zapewnił komendant lizbońskiej straży pożarnej Taigo Lopes.

Jak poinformował, dziesięć osób zostało uwięzionych wewnątrz tramwaju, który wypadł na zakręcie z torów i uderzył w budynek. Pojazdem podróżowało około 25-30 osób, co oznacza, jak podają portugalskie media, że był on „pełen pasażerów”.

Część z rannych to przechodnie, z kolei jeśli chodzi o podróżnych, jak wyjaśnił Lopes „części z nich nie uznano za poszkodowanych, ponieważ wyszli z tramwaju na własnych nogach”. 26 osób trafiło do szpitali, dwojgu udzielono pomocy na miejscu.

Skład został poważnie zniszczony.

źródło:
Zobacz więcej