Kolejny wyciek danych z Facebooka. Chodzi o zdjęcia prawie 7 mln osób

Do wycieku doszło między 12 a 25 września (fot. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration)

Facebook poinformował o kolejnym wycieku danych użytkowników. Tym razem chodzi o prywatne zdjęcia ok. 6,8 mln osób, które trafiły do nieuprawnionych aplikacji.

Potężny atak hakerski na Facebooka. Dziesiątki milionów kont w niebezpieczeństwie

Dyrekcja Facebooka poinformowała, że konta prawie 50 milionów użytkowników tego serwisu społecznościowego zostały wystawione na potencjalne ataki...

zobacz więcej

Do wycieku doszło między 12 a 25 września, jednak portal społecznościowy zdecydował się dopiero teraz ujawnić te informacje.

Błąd w oprogramowaniu sprawił, że aplikacje mające dostęp do niektórych zdjęć użytkowników mogły zobaczyć wszystkie fotografie, w tym te, które ostatecznie nie zostały opublikowane. Facebook zapisuje bowiem kopie takich zdjęć.

Wyciek dotyczył ok. 6,8 mln osób. Wszyscy użytkownicy, którzy mogli paść jego ofiarą, otrzymają powiadomienie, że ich zdjęcia mogły zostać bezprawnie wykorzystane. Facebook pracuje również nad tym, aby usunąć kopie tych fotografii, do których dane aplikacje nie powinny mieć dostępu. Jak informuje portal, dotyczy to nawet 1500 programów od 876 twórców.

We wrześniu doszło także do innego wycieku danych z Facebooka. Dotyczył on wtedy prawie 30 mln użytkowników.

źródło:
Zobacz więcej