RAPORT

Tusk kontra Tusk

Patryk Jaki: Być może będziemy zbierać podpisy ws. przywrócenia dawnej bonifikaty

– Jeżeli władze Warszawy nie wycofają się z „podwyżki” (chodzi o prawo własności nieruchomości – red.), to nie wykluczam, że podejmiemy kolejne akcje polityczne. Być może zaczniemy zbierać podpisy pod uchwałą obywatelską, która przywróci bonifikatę – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Patryk Jaki. Były kandydat na prezydenta Warszawy zadeklarował, że radni z PiS-u będą „aktywną i merytoryczną opozycją” w stolicy.

Kontrowersyjny projekt Trzaskowskiego przegłosowany. „Za miesiąc podwyżka za śmieci”

Rada Warszawy przegłosowała projekt uchwały w sprawie „podwyżek” za przekształcenie prawa do użytkowania wieczystego w prawo własności...

zobacz więcej

Rada Warszawy przegłosowała projekt uchwały w sprawie „podwyżek” za przekształcenie prawa do użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Projekt został wniesiony z inicjatywy prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który drastycznie zmienił wcześniejsze założenia.

Przed wyborami radni przyjęli uchwałę, która miała dawać możliwość przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności z 98-proc. bonifikatą. W projekcie nowej uchwały zapisano, że bonifikata maksymalna wynosi 60 proc.

– Jeżeli władze nie wycofają się z podwyżki, to nie wykluczam, że podejmiemy kolejne akcje polityczne. Być może zaczniemy zbierać w Warszawie podpisy pod uchwałą obywatelską, która przywróci bonifikatę (98-proc. – red.). Złożymy uchwałę Rady Miasta; jesteśmy w mniejszości, ale to nie znaczy, że nie możemy walczyć – mówił Jaki.

– Mieszkańcy Warszawy przyznali nam miejsce w opozycji, ale z bardzo dużym mandatem. Ćwierć miliona ludzi na nas głosowało. Chcemy ten mandat wykorzystać – zadeklarował.

Górnicy z kopalni „Wujek” do Trzaskowskiego: Śmieje się pan w twarz bohaterom

„Po blisko trzech dekadach wolnej Polski, w roku stulecia odzyskania Niepodległości (…) śmieje się Pan w twarz Bohaterom” – napisali w liście...

zobacz więcej

Komuniści wracają na ulice stolicy

Były kandydat na prezydenta stolicy był też pytany o kwestię nazw ulic. – Warszawa jest coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym. Chciałbym, żeby polityka miasta była polityką dumy z tego, jak odważnym, jak wspaniałym była miastem. A nie – żeby turystom pokazywać, jakich mieliśmy kolaborantów ze Związkiem Radzieckim – odparł Jaki.

– Porażające jest tłumaczenie prezydenta Trzaskowskiego, który mówi, że jest to (postaci reprezentujące lewicową opcję polityczną – red.) część historii. Idąc tym tokiem rozumowania można by było powiedzieć, że Wehrmacht też jest częścią historii, to może im też pan prezydent jakąś ulicę znajdzie? – pytał Jaki.

– Przez ostatnie 12 lat rządów Platformy w Warszawie nie zbudowano nawet jednej nowoczesnej stacji do zarządzania odpadami, poza stacją „Radiowo”, którą trzeba było zamknąć – tak skomentował zapowiadane podwyżki opłat za wywóz śmieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej