RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jarosław Kaczyński napisał do działaczy partii. „Stawka wyborów będzie wysoka”

– Stawka wyborów do PE, Sejmu i prezydenckich będzie niezwykle wysoka; obrońcy starego porządku zrobią wszystko, by nam przeszkodzić w osiągnięciu sukcesu w wyborach parlamentarnych, który pozwoli nam na dalsze samodzielne rządy i kontynuowanie reform – napisał lider PiS Jarosław Kaczyński do działaczy partii.

Premier z wotum zaufania. „Dobrze służymy Polsce i chcemy dalej służyć”

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał wotum zaufania. Szef rządu zwrócił się w środę do marszałka Sejmu z odpowiednim wnioskiem, o to – jak...

zobacz więcej

Kaczyński przesłał pismo do osób kandydujących w ostatnich wyborach samorządowych z list PiS. Zwrócił uwagę, że wybory otworzyły kolejny „gorący cykl polityczny w naszym kraju”.

„Na przestrzeni najbliższych dwóch lat będziemy bowiem, w kolejności, wybierać eurodeputowanych, posłów i senatorów oraz prezydenta Rzeczypospolitej. Stawka tych wyborów będzie niezwykle wysoka, bodaj najwyższa w historii Polski po 1989 r., gdyż ważyć się w nich będą losy naszej ojczyzny, przyszłość jej dalszego rozwoju” – napisał lider PiS.

„W październikowo-listopadowych wyborach staraliśmy się o to, by dobra zmiana zeszła jak najszerzej na poziom władz lokalnych w gminach, powiatach oraz województwach, a w następnych będziemy walczyć o ugruntowanie dotychczasowych naszych osiągnięć na szczeblu centralnym oraz o możliwość dalszego zmieniania Polski na lepsze. Uczyniliśmy już w tej materii niemało, przybliżając się znacznie do naszego celu, jakim jest naprawa państwa i zbudowanie Polski dostatniej, godnej, sprawiedliwej, uczciwej i bezpiecznej, ale wciąż wiele pozostaje jeszcze do zrobienia. Udowodniliśmy przy tym, że jesteśmy partią wiarygodną, która dotrzymuje obietnic danych współobywatelom” – czytamy w liście.


W opinii Kaczyńskiego o sukces w wyborach parlamentarnych, który pozwoli PiS na dalsze sprawowanie samodzielnych rządów i kontynuowanie reform nie będzie łatwo.

„Wewnętrzni i zewnętrzni przeciwnicy dobrej zmiany obawiają się bowiem, że druga kadencja naszych rządów przeobrazi Polskę na trwałe, że po tych przekształceniach uprawianie polityki faworyzującej różne zagraniczne i krajowe grupy interesów kosztem zwykłych obywateli, kosztem większości Polaków będzie już niemożliwe albo, co najmniej, bardzo utrudnione. Dlatego obrońcy starego porządku zrobią wszystko, by nam w osiągnięciu tego celu przeszkodzić” – ocenił lider PiS.

Jaki: PO wycofuje się z fundamentalnych obietnic, by skupić się na ideologii

Platforma Obywatelska wycofuje się z fundamentalnych obietnic, gdyż musi mieć pieniądze na pomysły ideologiczne; już w kampanii wyborczej mówiłem,...

zobacz więcej

Lider PiS podziękował również działaczom za „zwycięskie” – jak napisał – wybory samorządowe. Zaznaczył, że w porównaniu z wyborami w 2014 r. PiS odnotowało ponad 50-procentowy wzrost liczby uzyskanych mandatów w skali kraju.

„Cztery lata temu zdobyliśmy ich 5358, w tym roku - 8294. W wyborach do sejmików zdobyliśmy najwięcej mandatów, wygraliśmy w 9 województwach, a w 7 rządzimy bądź sprawujemy rządy w koalicji - w poprzedniej kadencji byliśmy u władzy tylko w jednym. Rekordowo zwiększyła się liczba powiatów, w których zwyciężyliśmy: ze 104 do 162” – wyliczał polityk.

Kaczyński wyraził też wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w prace komisji wyborczych i pogratulował zwycięzcom w wyborach na wójta, burmistrza, prezydenta miasta i radnych. „Z kolei tych z państwa, którym nie było to dane, chciałbym prosić, byście się z tego powodu nie zniechęcali oraz byście przedłożyli zadowolenie z powodzenia naszej wspólnoty politycznej nad brak satysfakcji z indywidualnego sukcesu – napisał.

W liście szef PiS stwierdził, że „osiągnięcie tak świetnych wyników w wyborach samorządowych nie powinno nam jednak przesłaniać faktu, że nasze oczekiwania były większe”.

„To, a także świadomość innych wyzwań, przed którymi stoimy, nie pozwala nam spocząć na laurach. Pamiętajmy również, że pycha kroczy przed upadkiem. Dlatego, chciałbym państwa prosić w obliczu tak napiętego kalendarza politycznego o jeszcze cięższą, o jeszcze bardziej wytężoną i wytrwałą pracę, której Polska tak bardzo potrzebuje” – zaapelował. Na koniec przekazał życzenia świąteczne.

źródło:

Zobacz więcej