Łukaszenka: Rosja chce inkorporować Białoruś

Prezydent Białorusi stwierdził, że dla jego kraju niezależność jest rzeczą świętą (fot. PAP/EPA/VASILY FEDOSENKO / POOL)

Rosja pod przykryciem „głębokiej integracji” chce inkorporować Białoruś – alarmuje Alaksandr Łukaszenka. Prezydent Białorusi w wywiadzie dla rosyjskich mediów stwierdził, że rozumie sugestie płynące z Moskwy, aby w zamian za tanią ropę Białoruś weszła w skład Rosji.

Białoruś jak Krym? Rosyjscy eksperci za zdecydowanymi działaniami wobec Mińska

Rosyjscy eksperci uważają, że Rosji powinno zależeć na jak najszybszym odsunięciu od władzy prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, gdyż nie...

zobacz więcej

Prezydent Łukaszenka zwracając się do ponad 100 rosyjskich dziennikarzy zaapelował, aby zastanowili się nad tym, czy Rosja jest w stanie przyłączyć Białoruś.

– Wy pomyślcie o następstwach. Wy jesteście gotowi do tego? I jak na to będą patrzeć w naszym kraju i w waszym państwie oraz społeczność międzynarodowa. Ci w Rosji, którzy to proponują jawnie, nie wychodzą naprzeciw wielkim pobudkom jednoczenia Białorusinów i Rosjan – powiedział prezydent Białorusi.

Łukaszenka podkreślił, że dla Białorusi niezależność jest rzeczą świętą. Jednocześnie przyznał, że Rosja pozostaje strategicznym partnerem i sojusznikiem Mińska.

źródło:
Zobacz więcej