Farmazon zbyt chory, by odpowiadać za swoje czyny. Na wiece KOD przychodzi [WIDEO]

Franciszek Jagielski, ps. „Farmazon”, który atakował podczas pracy dziennikarzy TVP, uczestniczył w demonstracji, która przy niekorzystnej pogodzie przeszła 3 km ulicami Warszawy. Postępowanie w sprawie napaści na dziennikarzy i nielegalnego posiadania broni; prokuratura zawiesiła postępowanie ze względu na zły stan zdrowia Farmazona.

KRRiT o atakach na dziennikarzy TVP: Podważają podstawy demokratycznego państwa

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w liście do prezesa TVP Jacka Kurskiego wyraził „ogromne zaniepokojenie z...

zobacz więcej

Kilkudziesięcioosobowa grupa opozycjonistów przemaszerowała w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami Warszawy od Ronda Charlesa de Gaulle’a (w pobliżu budynku Giełdy Papierów Wartościowych, w którym niegdyś mieściła się siedziba KC PZPR) pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

Jednym z członków grupki demonstrującej pod hasłami „13 grudnia – raz wystarczy” i „PiS = PZPR” był Franciszek Jagielski. Farmazon przeszedł całą trasę przemarszu, która wynosiła ok. 3 km.

Dwa tygodnie wcześniej prokuratura zawiesiła śledztwo przeciwko Jagielskiemu „z uwagi na długotrwałą przeszkodę uniemożliwiającą kontynuowanie postępowania karnego wobec ustalenia, że stan zdrowia Franciszka Jagielskiego uniemożliwia podejrzanemu branie udziału w postępowaniu”.

Prokuratura podejrzewała Jagielskiego o podżeganie osoby trzeciej do przemocy wobec dziennikarza TVP Michała Rachonia w celu zmuszenia go do zaniechania interwencji prasowej. Farmazon zdaniem prokuratury rażąco zlekceważył wówczas porządek prawny.

Drugim zarzucanym mu czynem było grożenie dziennikarce TVP Annie Machińskiej i pracującemu z nią operatorowi połamaniem rąk w podobnym celu: zmuszenia ich do zaniechania interwencji prasowej. I tym razem Jagielski według śledczych dopuścił się rażącego zlekceważenia porządku prawnego.

Ponadto Farmazon miał posiadać bez zezwolenia broń palną i broń gazową. W przeszłości Jagielski odpowiadał już za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i dwukrotnie za naruszenie zakazu sądowego.

źródło:
Zobacz więcej