RAPORT

Kampania 2020

Mazurek o Schetynie: Oskarża nas człowiek, którego partia przywraca komunistyczne nazwy ulic

„Nienawiść i obłuda powodują, że Schetyna pisze coraz większe idiotyzmy”, napisała Beata Mazurek (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

PO „przywraca komunistyczne nazwy ulic, broni przywilejów zbrodniarzy PRL-owskich służb czy organizuje państwowy pogrzeb dyktatora Jaruzelskiego” – odpowiedziała Grzegorzowi Schetynie Beata Mazurek. Wcześniej lider PO uznał za stosowne uzupełnić okolicznościowe wspomnienie o ofiarach stanu wojennego komentarzem odnoszącym się do bieżącej sytuacji politycznej.

„Są w Polsce siły, które próbują tę rocznicę wykorzystać do swoich celów”

– Nie ma innego obozu politycznego w Polsce, który tak jednoznacznie by się od lat domagał rozliczenia sprawców stanu wojennego – powiedział w...

zobacz więcej

„Wspominamy ofiary stanu wojennego, który przerwał czas legalnej »Solidarności« i pozbawił moje pokolenie wszelkich złudzeń wobec dyktatury. Ale nie zabił w nas głodu wolności. Dziś prokurator stanu wojennego niszczy z Kaczyńskim wywalczoną demokrację. Głód wolności wraca” – napisał na Twitterze lider PO.

Schetynie odpisała Mazurek, wypominając jego partii poparcie dla przywrócenia komunistycznych nazw ulic, sprzeciw wobec „ustawy dezubekizacyjnej” oraz zorganizowanie państwowego pogrzebu twórcy stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego.

źródło:
Zobacz więcej