Reprezentant Australii zmienił płeć. Pojedzie... na mistrzostwa świata kobiet

Sportowiec postanowił w 2015 roku zmienić płeć (fot. Graham Denholm/AFL Media/Getty Image)

Reprezentant Australii w piłce ręcznej Callum Mouncey zdecydował się na zmianę płci. Mający 190 cm i ważący 100 kg mężczyzna stał się kobietą. Teraz jako Hannah jest gwiazdą reprezentacji kobiecej i zagra na mistrzostwach świata.

Niemcy zadeklarują w dokumentach trzecią płeć – odmienną

Niemcy oficjalnie wprowadzają trzecią płeć. Rząd federalny zdecydował się na nowelizację ustawy dotyczącej rejestru aktów stanu cywilnego. W...

zobacz więcej

Callum Mouncey urodził się w 1989 roku w Australii. Był piłkarzem ręcznym w kadrze narodowej tego kraju. Zadebiutował w 2012 roku w Mistrzostwach Oceanii, w spotkaniu przeciwko Nowej Zelandii. Reprezentował kraj m.in. na mistrzostwach świata w 2013 roku. Łącznie rozegrał 22 mecze w męskiej kadrze narodowej Australii. Wcześniej był też zawodnikiem australijskiego rugby.

29-latek - dziś Hannah Mouncey - w 2015 roku jeszcze jako Callum postanowił, że zostanie kobietą. Rozpoczął procedurę zmiany płci i już w kwietniu 2018 roku Mouncey mógł rozpocząć treningi z żeńską reprezentacją Australii.

Hannah w żeńskiej kadrze zadebiutowała 30 listopada. Rywalizuje z dużo niższymi i mniej postawnymi od siebie kobietami. Mouncey rozpędza się z meczu na mecz, osiągając coraz lepsze wyniki na boisku. W meczu z Kazaszkami zdobyła cztery gole, a w meczach z Japonkami i Irankami - po osiem.

Zaznacza, że krytykując ją za zbyt dużą wagę, krzywdzi się też inne kobiety i dziewczęta.

– Pomyślcie, jaki przekaz na temat ich ciał płynie do kobiet i dziewcząt. Mówi się im, że jak są zbyt duże, to nie mogą grać. To wsteczne i niebezpieczne – powiedziała Hannah Mouncey.

źródło:
Zobacz więcej