RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Mazowsze” kolędowało na Dworcu Centralnym

20-minutowy koncert składał się z kolęd oraz fragmentów spektaklu „Betlejem Polskie” (fot. YT/Gość Warszawski)
20-minutowy koncert składał się z kolęd oraz fragmentów spektaklu „Betlejem Polskie” (fot. YT/Gość Warszawski)

Halę główną Dworca Centralnego w Warszawie wypełnił dźwięk kolęd śpiewanych przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zespół wystąpił w stuosobowym składzie, w kostiumach i z kapelą. Koncertowi towarzyszyły też fragmenty spektaklu jasełkowego „Betlejem Polskie”.

Polski zespół zaśpiewa hymn USA przed meczem NBA

Podczas polskiej nocy w NBA – najlepszej koszykarskiej ligi świata – zaśpiewają tegoroczne zwyciężczynie koncertu debiutów festiwalu piosenki w...

zobacz więcej

Widowisko rozpoczęło się na dworcu Warszawa Zachodnia, skąd odjechał specjalny pociąg do Warszawy Centralnej. Wsiadł do niego zespół „Mazowsze” w stuosobowym składzie. Gdy pociąg dotarł do celu, zespół przeszedł w bożonarodzeniowym orszaku od peronów do hali głównej dworca, przy dźwięku pastorałek.

Tam odbył się 20-minutowy koncert, składający się z kolęd oraz fragmentów spektaklu „Betlejem Polskie”.

W widowisku brały udział również dzieci, które na co dzień występują w spektaklu „Betlejem Polskie”.

W hali głównej Dworca Centralnego zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera także z innego powodu. W środę rozbłysła stojąca tam kilkumetrowa choinka.


– Koniec roku to czas, kiedy warto się na chwilę zatrzymać i zrobić przerwę w podróży, otoczyć się pięknymi emocjami. Dlatego kolędujemy wspólnie z „Mazowszem”, jednocześnie składając życzenia i dziękując naszym podróżnym z okazji świąt Bożego Narodzenia – powiedział członek zarządu PKP Intercity Artur Resmer. – Widzę, że pasażerowie chętnie się zatrzymali, robili sobie zdjęcie, widziałem uśmiechy na ich twarzach – podzielił się wrażeniami Resmer.

Dyrektor i dyrygent „Mazowsza” Jacek Boniecki podkreślił, że ten koncert przypada w wyjątkom dla zespołu czasie, jakim są obchody 70-lecia istnienia.

(fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)
(fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej