Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Oblodzenia, opady i mgła. Utrudnienia na drogach

IMGW ostrzega trzy województwa przed oblodzeniem (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Występują jednak utrudnienia w postaci opadów śniegu, deszczu i mgły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w trzech województwach drogi będą oblodzone.

Bardzo ślisko i dużo śniegu. IMGW ostrzega

Na terenie dziewięciu województw obowiązują alerty meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki...

zobacz więcej

Na drogach pracują 374 pojazdy do zimowego utrzymania. Dyrekcja zwraca jednak uwagę na utrudnienia, jakie występują w niektórych województwach ze względu na sytuację pogodową.

W związku z opadami śniegu lub deszczu utrudnień należy się spodziewać w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim, dolnośląskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

Ponadto w Małopolsce i w Lubuskiem podróżowanie kierowcom może utrudniać mgła.

GDDKiA informuje także o śliskiej nawierzchni występującej na odcinku Krosno Odrzańskie – Radomicko na DK 29 w województwie lubuskim.

Znowu będzie ślisko. Opady deszczu i śniegu w niemal całej Polsce

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu wyżu znad Bałkanów i Ukrainy. Przeważająca część kraju pozostaje w zasięgu masy arktycznej morskiej,...

zobacz więcej

Również IMGW wydał alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia dla Warmii i Mazur, Podlasia oraz dla północnych powiatów Pomorza ze względu na oblodzenie dróg i chodników. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 10.

O ostrożność apelowało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pierwszy stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW informuje, że „prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”.

źródło:

Zobacz więcej