RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa kolejowa w Turcji. Są ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych

W miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Co najmniej dziewięć osób nie żyje, a 50 zostały ranne w wypadku kolejowym, do którego doszło w czwartek nad ranem w Ankarze – poinformowały lokalne władze. Trwają poszukiwania ocalałych z wypadku.

Wielu zabitych, ponad setka rannych. Katastrofa kolejowa na Tajwanie

Co najmniej 17 osób zginęło a 126 zostało rannych w katastrofie kolejowej na Tajwanie. Stan wielu rannych jest ciężki. Ratownicy próbują wydobyć...

zobacz więcej

Pociąg ekspresowy jadący z Ankary do miasta Konya w środkowej części kraju zderzył się ze składem technicznym sprawdzającym stan torów na stacji Marsandiz ok. godz. 4.30 (godz. 2.30 w Polsce), po czym uderzył w pobliską kładkę dla pieszych – oświadczył gubernator prowincji Ankara, Vasip Sahin.

Jak dodał, pociąg ekspresowy wykoleił się w rezultacie zderzenia. Na zdjęciach i nagraniach zamieszczonych przez tureckie media widać, że fragmenty kładki spadły na dwa znajdujące się poniżej wagony.

Obecne na miejscu służby ratunkowe poszukują ocalałych. – Liczymy na to, że nie będzie już więcej ofiar – podkreślił Sahin.

Według mediów ruch na stacji Marsandiz, oddalonej o ok. 8 km od głównego dworca kolejowego w Ankarze, zazwyczaj nie jest duży.

Przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Nie wiadomo, z jaką prędkością poruszały się oba składy, gdy doszło do wypadku. Wiadomo jedynie, że według rozkładu jazdy pociąg relacji Ankara-Konya nie zatrzymywał się na stacji Marsandiz.
(fot. PAP/EPA/STRINGER)

W lipcu w prowincji Edirne na północnym zachodzie Turcji wykoleił się pociąg pasażerski; w wypadku zginęły 24 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

W styczniu 2008 roku dziewięć osób poniosło śmierć w rezultacie wykolejenia się pociągu z powodu uszkodzenia szyn w prowincji Kutahya na południe od Stambułu. Z kolei w styczniu 2004 roku życie straciło 41 osób, a 80 odniosło obrażenia, gdy w prowincji Sakarya, na północnym zachodzie kraju, z torów wypadł pociąg dużych prędkości.źródło:

Zobacz więcej