Rafał Grupiński wysyła premiera do piekła. Nagranie z Sejmu [WIDEO]

W środę przed południem premier Morawiecki zwrócił się do Sejmu z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania dla swojego rządu. Po debacie 231 posłów zagłosowało za wotum zaufania, 181 było przeciwnych, zaś dwóch wstrzymało się od głosu. Opozycja nie była zadowolona z przebiegu debaty, czemu wyraz dał poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński.

Premier z wotum zaufania. „Dobrze służymy Polsce i chcemy dalej służyć”

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał wotum zaufania. Szef rządu zwrócił się w środę do marszałka Sejmu z odpowiednim wnioskiem, o to – jak...

zobacz więcej

Na udostępnionym nagraniu w mediach społecznościowych przez posłankę PiS Joannę Lichocką słychać jak podczas debaty sejmowej (29 minuta nagrania), gdy przemawia premier Mateusz Morawiecki, Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej komentuje jego słowa.

„Z piekła nie wyjdziesz za te kłamstwa” – mówi Grupiński w kierunku premiera poseł PO.

„Mam nadzieję, że jest piekło” – dodaje chwilę później.

W trwającym ponad godzinę wystąpieniu Morawiecki wyliczał osiągnięcia swego gabinetu i krytykował poprzedników z koalicji PO-PSL. Po debacie 231 posłów zagłosowało za wotum zaufania dla rządu premiera Morawieckieo, 181 było przeciwnych, zaś dwóch wstrzymało się od głosu.


źródło:
Zobacz więcej