Zamach w Strasburgu. Wśród rannych jest Polak

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące stanu zdrowia naszego obywatela (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Polskie MSZ poinformowało, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel naszego kraju. Do strzelaniny doszło we wtorek wieczorem w centrum miasta. Trzy osoby zginęły, a 13 zostało rannych, w tym 6 ciężko.

Zamach na jarmarku świątecznym w Strasburgu. Wśród rannych Polak

Trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych, w tym 6 ciężko, w strzelaninie, do której doszło w centrum Strasburga. Napastnik, który otworzył ogień...

zobacz więcej

Trzy osoby zginęły, a 13 zostało rannych w strzelaninie, która miała miejsce w centrum Strasburga. Napastnik otworzył ogień podczas jarmarku świątecznego. Mimo, że został postrzelony, uciekł. Dotąd nie został schwytany.

Teraz polskie MSZ, powołując się na władze Francji, podało, że wśród rannych jest Polak. Jego rodzina została objęta opieką konsularną.

Szczegóły dotyczące stanu polskiego obywatela nie są znane.

Tymczasem Ambasada RP w Paryżu informuje o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym we Francji. „W związku ze strzelaniną, która miała miejsce w Strasburgu w dniu 11 grudnia 2018 r. na całym terytorium Francji został niezwłocznie wprowadzony 3 (najwyższy) poziom zagrożenia terrorystycznego Planu VIGIPIRATE = URGENCE ATTENTAT ( = pogotowie antyterrorystyczne)” – napisano, wskazując, że oznacza to, iż zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie.

Ambasada wyjaśniła, że „pogotowie antyterrorystyczne wiąże się z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa, m.in. na dworcach, w pobliżu atrakcji turystycznych oraz przy urzędach państwowych jak i miejscach kultu, wysoce prawdopodobne są liczne patrole służb mundurowych”.

Wskazano, że odwiedzając te miejsca należy przygotować się na kontrolę bagażu. Nie powinny także dziwić ogłoszenia nawołujące do zachowania czujności, jak również wydłużone odprawy na lotniskach i przejściach granicznych. W komunikacie zalecono zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń miejscowych władz.

źródło:
Zobacz więcej