RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rafalska: To jest jedna z najwyższych waloryzacji

Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej wyjaśniła w TVP Info, że minimalna emerytura będzie wynosiła 1100 złotych. – Tym samym minimalne świadczenie od czasów rządów PiS wzrośnie o jedną czwartą – powiedziała szefowa resortu rodziny.

Rząd przyjął projekt ustawy o waloryzacji emerytur i rent

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Projekt, którego wnioskodawcą jest Ministerstwo...

zobacz więcej

– Waloryzacja, która będzie obowiązywać od 1 marca 2019 roku, to wzrost świadczeń emerytalno rentowych o wskaźnik 3,26 procenta. Jednak nie mniej niż 70 złotych. A więc będzie grupa emerytów, która skorzysta i których świadczenia wzrosną znacząco wyżej niż tym z wskaźnikiem 3,26 – wyjaśniła Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

– To jest jedna z najwyższych waloryzacji – powiedziała Rafalska i zwróciła uwagę, że to wysoki wzrost świadczenia minimalnego.

Wyjaśniła, że minimalna emerytura będzie teraz wynosił 1100 złotych. – Tym samym minimalne świadczenie od czasów rządów PiS wzrośnie o jedną czwartą, mimo że pozostaje świadczeniem niewysokim – dodała minister.

źródło:
Zobacz więcej