Udaremniono przemyt 43 kg bursztynu na polsko-ukraińskiej granicy

Towar usiłował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy (fot. Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt blisko 43 kg bursztynu. Towar usiłował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy.

21-latka przedawkowała narkotyki. Policja szuka dilera

21-latka razem ze swoim 22-letnim mężem postanowili zażyć narkotyki w lesie, w okolicach Dąbrowca i Włostowa (powiat żarski, woj. lubuskie). W...

zobacz więcej

– Podczas służby nocnej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu zasiadał obywatel Ukrainy – powiedziała zastępczyni rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy.

W trakcie kontroli wykryto, że w samochodzie dokonano przeróbek konstrukcyjnych. Wykorzystane zostały do przemytu.

– Rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem nieoszlifowanego bursztynu w ilości blisko 43 kg, zapakowanego w licznych foliowych workach – dodała Siwy.

Przeciwko kierowcy auta, który ukrył bursztyn przed kontrolą, wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Siwy zaznaczyła, że „jest to już kolejna w tym roku próba przemytu bursztynu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu”.

Rekordowe przemyt bursztynu wykryto w październiku, także na przejściu granicznym w Korczowej. Udaremniono wtedy wprowadzenie do nielegalnego obrotu 275 kg nieoszlifowanego bursztynu.

źródło:

Zobacz więcej