Zamknięcie Google+ wcześniej niż przewidywano

Powodem decyzji jest kolejny wyciek danych (fot. Shutterstock/BigTunaOnline)

Google ogłosiło na swoim blogu, że przyspieszy zamknięcie platformy społecznościowej Google+. Wśród powodów takiej decyzji jest błąd, przez który inne firmy mogły bez zgody uzyskiwać dostęp do profili użytkowników portalu – podaje portal pclab.pl.

Google oficjalnie zamyka Google+. Gigant zataił informację o wycieku danych

Google ogłosił, że w ciągu najbliższych 10 miesięcy zamyka serwis społecznościowy Google+. Decyzję podjęto po tym, jak „The Wall Street Journal”...

zobacz więcej

Błąd związany jest z interfejsem platformy. Pozwolił on na przeglądanie informacji profilowych ponad 52,5 mln użytkowników wszystkim usługom, które odwoływały się do API. Aplikacje mogły podejrzeć także dane profili niepublicznych i informacje udostępniane użytkownikom przez inne osoby.

Zdaniem Google nie zachodziła tu jednak obawa o kradzież tożsamości, gdyż nie miało to wpływu na dane finansowe, numery identyfikacyjne i hasła.

Wśród innych problemów wymienia się małą popularność Google+, które nie było w stanie podjąć konkurencji z Facebookiem.

API Google+ zostanie porzucone w ciągu 90 dni. Sama konsumencka wersja platformy społecznościowej zostanie zamknięta do kwietnia, a nie do sierpnia 2019 r., jak informowano wcześniej. Do tego czasu korzystanie z Google+ ma odbywać się bez zakłóceń.

źródło:
Zobacz więcej