RAPORT

Kampania 2020

Polska organizatorem Konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku

Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że Polska zorganizuje w 2019 r. Eurowizję Junior. Europejska Unia Nadawców (EBU) przyjęła aplikację Telewizji Polskiej. Konkurs ten po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. – Obiecywałem odbudowę siły i prestiżu TVP, i cały czas się to dzieje – powiedział Jacek Kurski.

Polka wygrała Eurowizję dla Dzieci

Reprezentantka Polski Roksana Węgiel wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, odbywający się w Mińsku. Polka zaśpiewała piosenkę „Anyone...

zobacz więcej

Komisja EBU uznała, że Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 r. jest najlepsza.

– Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019 – powiedział dyrektor EBU ds. wydarzeń telewizyjnych Jon Ola Sand i dodał, że jest „to zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję, jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia”.

Jon Ola Sand ponownie pogratulował „Roksanie Węgiel spektakularnego zwycięstwa w tegorocznej edycji”.

– Jest to potwierdzenie, że Telewizja Polska jest bardzo silnie obecna w Europie, ale także Europa (…) obecna w Telewizji Polskiej – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

– Obiecywałem odbudowę siły i prestiżu Telewizji Polskiej, i cały czas się to dzieje. Czeka nas fajna, ciężka, ale bardzo dobra praca również dla promocji Polski – dodał.

Jacek Kurski stwierdził ponadto, że Telewizja jest przygotowana organizacyjnie, ale także kreatywnie do tego przedsięwzięcia. – Jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata, podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu – powiedział.

Zadowolenia z faktu, że Polska będzie gospodarzem przyszłorocznego Konkursu Eurowizji Junior, nie kryła tegoroczna zwyciężczyni Roksana Węgiel. – Bardzo się cieszę, że Eurowizja będzie pierwszy raz organizowana w Polsce. Myślę, że to jest fajne dla kraju, dla Polski, dla Polaków – powiedziała.


W 2018 r. Eurowizja dla dzieci odbyła się na Białorusi. Konkurs wygrała 13-letnia Roksana Węgiel, która wykonała utwór „Anyone I Want to Be”.

źródło:
Zobacz więcej