„Potwór z Worcester” po 45 latach wyjdzie na wolność

Mężczyzna był przyjacielem rodziny i czasem opiekował się dziećmi (fot. Birmingham Post and Mail Archive/Mirrorpix/Mirrorpix via Getty Images (2)

David McGreavy – nazywany przez brytyjskie media „Potworem z Worcester” – wyjdzie warunkowo na wolność. W 1973 r. został skazany na dożywocie za zabicie trojga rodzeństwa: czteroletniego Paula, dwuletniej Dawn i dziewięciomiesięcznej Samanthy. Teraz komisja ds. zwolnień warunkowych uznała, że McGreavy nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa i „znacznie się zmienił”.

Seryjny morderca z Rosji skazany na drugie dożywocie. Zabił 78 kobiet

Byłego rosyjskiego milicjanta Michaiła Popkowa, który już wcześniej został skazany na dożywocie za zabójstwo 22 kobiet, sąd skazał na drugi...

zobacz więcej

Mężczyzna był przyjacielem rodziny; czasem opiekował się dziećmi. Pewnego razu śmiertelnie pobił dziewięciomiesięczną dziewczynkę, udusił jej brata, a dwulatce podciął gardło. Następne zmasakrował ich ciała kilofem i nabił na żelazne kolce na ogrodzeniu przed domem.

Mężczyzna został aresztowany jeszcze tej samej nocy. Skazano go na karę dożywocia bez możliwości wcześniejszego opuszczenia zakładu karnego przez co najmniej 20 lat.

Składając zeznania mężczyzna twierdził, że zabił dzieci, ponieważ jedno z nich nie chciało przestać płakać.

Teraz komisja ds. zwolnień warunkowych uznała, że McGreavy nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa i „znacznie się zmienił” przez 45 lat spędzonych w więzieniu. „Potrafi się samokontrolować, a także rozumie, jakie miał problemy i co było ich powodem” – głosi opinia w jego sprawie.

Matka zabitych dzieci – Elsie Urry – wyraziła oburzenie tą decyzją.

– On nabił ciała moich dzieci na kolce. Umarły w agonii. Po procesie zapewniono mnie, że zbrodnia była tak straszna, że McGreavy nigdy nie wyjdzie na wolność. Teraz czuję się zdradzona – powiedziała Urry w rozmowie z „The Sun”.

źródło:
Zobacz więcej