Jean Reno pozna bliżej polską tradycję świąt Bożego Narodzenia

Jean Reno spotka się również z młodymi adeptami kina, ludźmi z polskiej branży filmowej oraz fanami z Polski i zagranicy (fot. Elisabetta A. Villa/Getty Images)

11 grudnia Jean Reno, gwiazda Hollywood, odwiedzi Polskę. Aktor przyjedzie do Krakowa na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu „100×100”, by spotkać się z fanami i bliżej poznać polską tradycję świąt Bożego Narodzenia.

Piętnaście minut owacji po premierze „Attyli” w La Scali. Sezon otwarty

15-minutową owacją zakończył się w piątek premierowy spektakl operowy w mediolańskiej La Scali, inaugurujący nowy sezon. Wystawiono „Attylę”...

zobacz więcej

Gwiazda Hollywood, Jean Reno, znany z ról w takich filmach, jak „Leon Zawodowiec”, „Goście, goście”, „Nikita”, „Ronin” czy „Mission: Impossible”, odwiedzi Kraków. W swoim dorobku aktorskim posiada niemal 100 ról filmowych. Polska jest jemu szczególnie bliska ze względów rodzinnych, bo żona aktora ma polskie korzenie.

Podczas wizyty w stolicy Małopolski aktor pozna bliżej tradycję świąt Bożego Narodzenia. Ewa Wachowicz, ekspertka w dziedzinie polskiej kuchni i jurorka programów kulinarnych, wprowadzi Reno w tajniki tradycyjnej kuchni. Francuz pozna m.in. przepis na klasyczne polskie pierogi.

Jean Reno spotka się również z młodymi adeptami kina, ludźmi z polskiej branży filmowej oraz fanami z Polski i zagranicy. Aktor weźmie udział w dyskusji na temat twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, wybitnego polskiego scenarzysty i reżysera.

Krakowski Teatr im. J. Słowackiego jedną z najnowocześniejszych scen w Polsce

Po modernizacji urządzeń technicznych Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, działający w liczącym 125 lat budynku, będzie jedną z...

zobacz więcej

„Reno jest gwiazdą wielkiego formatu, a właśnie na takich osobistościach skupiamy się w ramach projektu „100×100”. Cieszymy się, że podczas wizyty znany aktor pozna nie tylko polskie tradycje – w tym bożonarodzeniowe – ale także weźmie udział w dyskusji na temat polskiego kina i spotka się z młodymi reprezentantami branży filmowej” – zaznacza w komunikacie prasowym Filip Rdesiński, Prezes Zarządu PFN.

Wizyta Jeana Reno w Polsce jest częścią projektu „100×100”. Na zaproszenie PFN nasz kraj odwiedzili już m.in. Mika Häkkinen, David Haye, Steve Wozniak i Casey Neistat.

źródło:
Zobacz więcej