RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Dwie kobiety okradły 80-letnią staruszkę. Policja ujawniła ich wizerunek [WIDEO]

Policja w Blizanowie (woj. wielkopolskie) poszukuje sprawców kradzieży, do której doszło w październiku na terenie tej gminy. Kaliska policja opublikowała na swojej stronie film z monitoringu, na którym widać, jak dwie kobiety pod pretekstem sprzedaży koców okradły 80-letnią staruszkę.

Zuchwała kradzież w Warszawie. Z auta zniknęło ponad 120 tysięcy zł

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu. Z auta zginęła torba z pieniędzmi. W...

zobacz więcej

– Skończyły się możliwości dalszego działania policji w tej sprawie, dlatego zdecydowaliśmy się opublikować filmik i ujawnić wizerunek kobiet, które podejrzewamy o dokonanie kradzieży. Być może ktoś je rozpozna – powiedziała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Do kradzieży doszło 23 października tuż przed godz. 10.

– Do domu seniorki pod pretekstem sprzedaży koców weszła kobieta. Nieznajoma tak umiejętnie odwróciła uwagę starszej pani, że ta nie zauważyła, kiedy do jej domu weszła wspólniczka „akwizytorki”.

Łupem kobiet padły biżuteria oraz pieniądze na łączną kwotę kilku tysięcy złotych – powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz.

Moment dokonania przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Na filmiku widać, jak jedna z kobiet rozkłada koc na całej szerokości za swoimi plecami i zajmuje mieszkankę rozmową, a druga, pochylona w pół, zakrada się do mieszkania pod osłoną koca.

Osoby, które rozpoznają kobiety z nagrania bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszone są o kontakt pod numerami telefonów 62-76-55-730 lub 62-76-55-790.

Informacje można również przekazywać całodobowo oficerowi dyżurnemu KMP w Kaliszu pod numerem telefonu 62-76-55-900.

źródło:
Zobacz więcej