RAPORT

Kampania 2020

Wnuk Wałęsy oskarżony o napaść na obywatela Szwecji. Grozi mu wiele lat za kratami

Wszyscy trzej sprawcy przebywają w areszcie w oczekiwaniu na proces (fot. Shutterstock/BortN66)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego ataku na obywateli Szwecji z maja 2018 r. Jednym z oskarżonych ma być wnuk byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, Bartłomiej W. Sprawcy zostali aresztowani, grozi im do 12 lat za kratkami.

Wnuk Wałęsy skazany na prace społeczne za naruszenie nietykalności kobiety

Pół roku ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu – taką karę orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku dla wnuka b....

zobacz więcej

O skierowaniu sprawy do sądu w Gdańsku poinformowała tamtejsza prokuratura. Jak wskazano w komunikacie, w sprawie pobicia Szwedów zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat. Jak informuje fakt.pl, jednym z nich jest wnuk byłego prezydenta Bartłomiej W.

Jak podali śledczy, do zdarzenia doszło 21 maja 2018 r. w nocy na gdańskiej starówce.

„Dwóch obywateli Szwecji spacerujących po gdańskiej starówce zostało zaczepionych przez trzech nieznanych im mężczyzn. Jeden z tych mężczyzn uderzył jednego z pokrzywdzonych, a pozostali przyłączyli się do zadawania mu ciosów. Pokrzywdzony otrzymał cios przedmiotem przypominającym pałkę. Został przewrócony na ziemię. Był kopany po całym ciele. Napastnicy zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 zł. Drugi z pokrzywdzonych uciekł. Gdy zorientował się, że nie jest ścigany, powrócił, aby sprawdzić, co się dzieje z jego znajomym. Został wówczas zaatakowany przez jednego z napastników. Otrzymał uderzenie w głowę oraz nogę przedmiotem przypominającym pałkę” – pisze w komunikacie prokuratura.

Jeden ze Szwedów doznał złamania piszczela, drugi miał ranę otwartą głowy.

Prokuratura poinformowała, że wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani 1 czerwca. Na wniosek śledczych przebywają teraz w areszcie w oczekiwaniu na proces. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej