Awaria w kilku bankach. Problem z logowaniem i dostępem do konta

W czterech bankach w Polsce odnotowano w poniedziałek problemy techniczne (fot. Shutterstock/Billion Photos)

Klienci kilku banków w Polsce mają problem z zalogowaniem i dostępem do konta. Utrudnienia dotyczą Banku Pekao, Banku Millenium, Alior Banku i ING Banku Śląskiego.

Fitch: Sektor bankowy w Polsce jest w dobrej kondycji

Perspektywa sektora bankowego w Polsce jest stabilna, odzwierciedla dobrą kondycję finansową banków, ich silne kapitały oraz dobrą płynność opartą...

zobacz więcej

W poniedziałek co najmniej cztery banki w Polsce odnotowały awarię.

Od około godziny 12:00 nie działa system elektroniczny w Banku Pekao. W komunikacie poinformowano, że „logowanie do Pekao24 oraz PeoPay jest utrudnione”.

– Jako przyczyny awarii podawane są problemy techniczne, nie znamy w tej chwili więcej szczegółów – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info pracownik biura prasowego Banku Pekao.

– Pracujemy nad tym, żeby przywrócić funkcjonalność systemu. Na badanie przyczyn przyjdzie czas tuż po tym – dodał.

Bank informuje, że nie wiadomo jak długo potrwa awaria.


W przypadku Banku Millennium doszło do awarii aplikacji mobilnej. „Informujemy, że w aplikacji mobilnej mogą występować chwilowe problemy komunikacyjne” – napisano w komunikacie.

O problemach poinformował również ING Bank Śląski. „Występują problemy z korzystaniem z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej naszego banku. Utrudnione może być logowanie, sama aplikacja może działać wolniej niż zwykle” – brzmi fragment oświadczenia na stronie banku.

O problemach informuje także Alior Bank. „Drodzy Klienci, obecnie mogą występować chwilowe utrudnienia w logowaniu do nowej bankowości internetowej” – napisano. Podkreślono, że awaria nie ma wpływu na transakcje kartowe.


źródło:
Zobacz więcej