Pijana urodziła dziecko. Noworodek miał ponad 1,8 promila

Sprawą zajmie się policja i prokuratura (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Policja i prokuratura zajmą się sprawą kobiety, która pijana urodziła w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) dziecko. Matka podczas porodu miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. U dziewczynki, którą urodziła, stwierdzono ponad 1,8 promila alkoholu.

Ukradła sygnet o wartości 7,5 tys. złotych. Jest poszukiwana [WIDEO]

Śledczy z II komisariatu w Lublinie prowadzą poszukiwania kobiety, która wkradła się do pokoju jednego z gości hotelu i ukradła złoty sygnet wart...

zobacz więcej

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź, mundurowi otrzymali zgłoszenie z miejscowego szpitala o nietrzeźwej rodzącej w niedzielę wieczorem.

– Na oddział położniczy trafiła 31-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego. Kobieta była pijana, miała bowiem prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po badaniach okazało się, że w organizmie córki, którą urodziła, znajdowało się ponad 1,8 promila alkoholu - opisywał policjant.

Dziecko urodziło się ponad miesiąc przed terminem. Jak wynika z informacji uzyskanych przez w skarżyskim szpitalu, stan dziewczynki po urodzeniu był dobry. Tuż po urodzeniu dziecko dostało kroplówkę nawadniającą. Ma dobre wyniki badań i jest sztucznie karmione.

Sprawą matki zajmie się policja i prokuratura. Kobieta może odpowiadać za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

źródło:

Zobacz więcej