Michał Szczerba: „Żółte kamizelki” we Francji? Nie porównuję ich z brutalnością polskiej policji

Patrząc na filmy i zdjęcia dostępne w internecie trudno nie odnieść wrażenia, że polskiej policji bardzo daleko jest do brutalnych zachowań francuskich funkcjonariuszy (fot. arch. PAP/Rafał Guz/Juan Carlos Lucas/NurPhoto via Getty Images)

– Wiem o sprawie protestów „żółtych kamizelek” we Francji, ale nie porównuję ich z brutalnością polskiej policji, która bardzo często działa na polityczne zamówienie – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Michał Szczerba.

Protesty „żółtych kamizelek” we Francji. Rośnie liczba rannych

To bardzo niepokojące. Relacjonując wielokrotnie protesty Francuzów jako korespondentka Telewizji Polskiej nigdy nie spotkałam się z taką...

zobacz więcej

Poseł Platformy Obywatelskiej był w poniedziałek gościem Polskiego Radia 24. Został zapytany o brutalność funkcjonariuszy we Francji, gdzie pacyfikowane są protesty społeczne „żółtych kamizelek”. – Czy brutalność policji francuskiej i ich reakcja nie zasługuje np. na debatę w PE Europejskim? – zapytał redaktor.

– Nie wiem, czy ktoś taki wniosek składał. Rozumiem, że pan chce tutaj uzasadniać brutalność polskiej policji wobec manifestujących – stwierdził Szczerba.

Redaktor zauważył, że wobec Polski i Francji stosuje się podwójne miary. Przywołał on sytuację, gdzie francuscy licealiści zostali wyciągnięci z klas i postawieni przed szkołą jak zwykli terroryści.

– W przeciwieństwie do pana rzadko oglądam telewizję. Wiem o sprawie tych protestów, jednak tak szczegółowo ich nie śledzę, a w szczególności nie porównuję ich z brutalnością polskiej policji, która bardzo często działa na polityczne zamówienie – powiedział.

Patrząc jednak na filmy i zdjęcia dostępne w internecie trudno nie odnieść wrażenia, że polskiej policji bardzo daleko jest do brutalnych zachowań francuskich funkcjonariuszy.

Polska policja

Francuska policja

źródło:
Zobacz więcej