RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Timmermans jest elementem kryzysu UE. Tworzy pozorne problemy”

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans (fot. Horacio Villalobos - Corbis/Corbis via Getty Images)
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans (fot. Horacio Villalobos - Corbis/Corbis via Getty Images)

– Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans jest elementem kryzysu UE; zamiast skupiać się na rzeczywistych problemach Unii, tworzy problemy pozorne, w tym pozorny problem praworządności w Polsce – powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Timmermans: Będę walczył o demokrację i wolność Polaków

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział podczas kongresu Partii Europejskich Socjalistów (PES) w Lizbonie, że będzie...

zobacz więcej

Frans Timmermans został w sobotę wybrany na kandydata Partii Europejskich Socjalistów (PES) na przewodniczącego Komisji Europejskiej.

– Frans Timmermans jest elementem kryzysu UE. Zamiast skupiać się na problemach, które dzisiaj rzeczywiście są dla Europy kluczowe – problem rozwarstwienia, słabego wzrostu gospodarczego, problem migracyjny - biurokraci europejscy wolą odwracać wzrok od tych problemów, nie mając pomysłu, jak je rozwiązać i generują problemy pozorne, takie jak pozorny problem praworządności w Polsce – mówił Sasin w radiowej Jedynce.

– Spodziewamy się, że będą duże zmiany po najbliższych wyborach. Chcemy zaproponować również to, żeby Europa wracała do źródeł, do fundamentu, na którym została ustanowiona, a od którego odeszła. Efekty są takie, że UE traci swoją spoistości i swoją atrakcyjność – dodał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej