Pierwsza w Europie sześcioosiowa lokomotywa Newag Dragon 2 dopuszczona do eksploatacji

Lokomotywa Newag Dragon 2 (fot. Newag)

Lokomotywa Dragon 2, produkowana przez Newag S.A., otrzymała na początku grudnia zezwolenie Urzędu Transportu Kolejowego na eksploatację. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo duża siła pociągowa, umożliwiająca prowadzenie ciężkich składów towarowych.

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany już od niedzieli

W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Pojawiły się nowe połączenia, niektóre zostały wzmocnione przez dodatkowe pociągi. Nadal...

zobacz więcej

Dragon 2 jest pierwszą w Europie sześcioosiową lokomotywą w pełni zgodną z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) wyposażona w ETCS poziom 2.

W lokomotywie zabudowano przekształtniki oparte na węgliku krzemu (SiC), zapewniające bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60%.

Lokomotywa Dragon 2 wykorzystuje najnowocześniejsze, niezawodne technologie które zapewniają wysoki komfort pracy maszynisty. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo duża siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą lokomotywy, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych.

Nabywcą pierwszych lokomotyw jest największy polski kolejowy operator logistyczny PKP Cargo S.A. w ramach zawartej umowy dostawy trzech lokomotyw tego typu.

źródło:

Zobacz więcej