RAPORT

Wojna na Ukrainie

Furious Pete (Czerwinski) pokonał anoreksję, a jego walka z rakiem inspiruje ludzi. „Życie naprawdę jest piękne” #PolskaToWiecej

Peter Czerwinski, znany w internecie jako Furious Pete (Wściekły Pete), w ciągu swojego życia wygrał walkę z anoreksją i nowotworami. Dzisiaj jest posiadaczem kilku rekordów Guinnessa w jedzeniu na czas i prowadzi dobrze prosperujące firmy. Jest dumny z bycia Polakiem i zapewnia, że życie jest piękne, a wszystkie marzenia mogą się spełnić, jeśli bardzo ich pragniemy.

Roksana Węgiel – 14-latka, którą pokochały miliony Polaków. #PolskaToWiecej

Jest młoda, piękna i utalentowana o Roksanie Węgiel słyszał już prawie każdy. Pierwsza Polka, która wygrała Eurowizję Junior zdradziła w rozmowie z...

zobacz więcej

Peter Czerwinski, znany ze swojego pseudonimu Furious Pete (Wściekły Pete), jest Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia. Jego rodzice emigrowali do Toronto w 1984 roku.

33-latek prowadzi na YouTube dwa konta. Jedno z nich obserwuje blisko 5 milionów osób. Na tym kanale pojawiają się głównie materiały związane z ćwiczeniami fizycznymi, filmiki z jedzenia na czas oraz relacje z podróży. Na drugim koncie Czerwiński prowadzi Vloga, gdzie mówi między innymi o anoreksji i nowotworach, które go dotknęły.

Furious Pete uważa Polskę za swoją ojczyznę. – Jestem bardzo dumny, że jestem Polakiem i Kanadyjczykiem – powiedział. Dodał, że w domu z rodzicami rozmawia po polsku. – Cieszę się, że znam ten język – oznajmił.

– Byłem w Polsce wiele razy, kocham ten kraj – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info. Jako najciekawsze miejsca w kraju wymienił Zakopane i Mazury. Zaznaczył, że wiele razy był w Warszawie, gdzie ma rodzinę. – Chciałbym przyjechać do Polski, ale nie robić biznes, tylko na wakacje, odwiedzić najbliższych – dodał.

„Jeśli jest coś, co nas bawi, będzie bawiło też innych”. Sławomir i Kajra specjalnie dla portalu tvp.info #PolskaToWiecej

Sławomir i Kajra to artyści, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Gwiazdy Sylwestra Marzeń w Zakopanem są najbardziej rozpoznawalnym małżeństwem...

zobacz więcej

Furious Pete będąc na studiach postanowił zrobić sobie tatuaż – polskiego orła. Zależało mu, żeby był to znak, do którego będzie przywiązany emocjonalnie przez całe życie.

Jedzenie na czas

Peter Czerwinski jest bardzo popularnym YouTuberem, na jego kanale pojawiają się głównie materiały związane z jedzeniem. Kiedyś Furious Pete zjadał ogromne ilości, dzisiaj jednak skupia się na jedzeniu mniejszych porcji, ale w jak najkrótszym czasie.

Jak stwierdził – w rozmowie z portalem tvp.info – zamiłowanie do takiego sposobu jedzenia zrodziło się całkowicie przypadkiem.

– Będąc na studiach wyszliśmy ze znajomymi na parę piw. Obudziliśmy się rano z bólem głowy, więc poszliśmy coś zjeść. Było tam wyzwanie, które polegało na zjedzeniu dwóch ogromnych porcji jedzenia. Nie wiem dlaczego, ale zjadłem cztery. Pobiłem ten rekord – powiedział. – Byłem bardzo dobry w jedzeniu dużych ilości, teraz jem głównie na czas – dodał.

Obecnie 33-latek jest posiadaczem kilku rekordów Guinnessa.

Furious Pete najlepiej pamięta swój pierwszy wyczyn, który polegał na jak najszybszym zjedzeniu całej cebuli (212 gram). Zajęło mu to 43,53 sekundy.

Poza tym udało mu się m.in.: zjeść 17 bananów w 45 sekund, 15 hamburgerów w 10 minut, 17 ciastek Jaffa w minutę i wypić 750 ml oleju w minutę.

– Podczas śniadania jem normalnie – powiedział żartobliwie Czerwinski.

Szymon Godziek – człowiek, który przeleciał Tour de Pologne i ciągle mu mało. #PolskaToWiecej

Pasja, ciężka praca i rodzina. To trzy podstawowe zasady którymi kieruje się w swoim życiu. Człowiek który odnosi sukcesy na międzynarodowej...

zobacz więcej

Furious Pete zauważył, że lubi polskie jedzenie. Do jego ulubionych potraw można zaliczyć: żurek, barszcz, gołąbki i pierogi.

Anoreksja, nowotwory i fitness

Oprócz zamiłowania do jedzenia, Peter uwielbia również fitness i ćwiczenia na siłowni. Jak mówi, chce być po prostu silny.

Podkreślił, że nawet jeśli chciałby zostać kulturystą, to byłoby to trudne przy sposobie, w jaki się odżywia.

Jako nastolatek Czerwinski zmagał się z anoreksją. Był to dla niego bardzo trudny czas w życiu. – Byłem w szpitalu. Jakoś to pokonałem – oznajmił. W tych trudnych chwilach bardzo pomogły mu właśnie zajęcia fizyczne, które dodawały wiary, że można wygrać z chorobą.


Furious Pete na swoim koncie na YouTube nie raz przekonywał, że anoreksję da się pokonać, twierdzi jednak, że jest to naprawdę poważna choroba. – Ludzie o tym nie rozmawiają, więc uznałem, że bardzo ważne jest, żeby ktoś zaczął o tym mówić – oznajmił.

Peter zauważył, że im więcej mówił o swojej chorobie, tym więcej ludzi się do niego odzywało i pisało wiadomości. – Pomogłem wielu ludziom z tą chorobą. Piszą do mnie, że uratowałem im życie – stwierdził.

– Jestem zadowolony, że mówiłem o swoim życiu w Internecie. Coś z tego jest, ludzie dzięki temu zostali uratowani. To jest dla mnie bardzo ważne – powiedział.

33-latek w ciągu swojego życia wygrał także trzykrotnie walkę z nowotworem.

Furious Pete zauważył, że wszystkie negatywne rzeczy, które spotkały go w życiu, „przekręcał na coś pozytywnego”.

Dedicated For Life – Poświęć się życiu

Czerwinski jest zdania, że każde marzenie można spełnić, jeśli bardzo się go pragnie. Pete zapowiedział, że ma zamiar zrobić sobie drugi tatuaż, na którym będzie widnieć jego motto: „Dedicated For Life” (Poświęcić się życiu). Hasło to pierwszy raz pojawiło się w życiu 33-latka podczas wizyty w szpitalu związanej z anoreksją.

Barber shop. Miejsce, gdzie mężczyźni czują się wyjątkowo. #PolskaToWiecej

Od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, śmiało można je nazwać męskimi salonami urody, a mowa o… barber shopach. W takim zakładzie można...

zobacz więcej

– Jeśli naprawdę chcesz coś zrobić, masz jakieś marzenie, to powinieneś robić co możesz, żeby to osiągnąć – zauważył. Zaznaczył przy tym, że może być czasami bardzo trudno. – Trzeba być gotowym, że będzie wiele trudności po drodze – wskazał.

– Musisz być nastawiony pozytywnie. To może trwać miesiąc, rok, a może dwadzieścia lat. Musisz walczyć i nie możesz nigdy się poddawać – powiedział.

Na koniec rozmowy z portalem tvp.info Czerwinski stwierdził, że ostatnie lata nie były dla niego najłatwiejsze. – Było dużo pozytywnych i negatywnych rzeczy. Dużo się nauczyłem – oznajmił.

– Kocham życie, rodzinę, kolegów. Życie naprawdę jest piękne – zakończył.

Kolejne starcie tytana

W ostatnich dniach Peter podzielił się ze swoimi widzami informacją, że staje przed kolejnym ciężkim wyzwaniem. Człowiek, który dla tysięcy osób jest inspiracją, który dla swoich widzów jest bliski niczym przyjaciel, podejmuje kolejny raz rękawicę i staje raz jeszcze do walki. Wszystko wskazuje na to, że Czerwinski może mieć nawrót choroby nowotworowej. Szczegóły nie są znane, ale jak przyznał w emocjonalnym nagraniu na swoim internetowym kanale – boi się. Jednak największy strach, to nie ten o siebie, a o bliskich. O osoby, które kocha, i które poświęcały mu swoje życie.

Peter Czerwinski - człowiek ze stali o ogromnym sercu już wielokrotnie pokazał, że zawsze należy walczyć i wierzyć w siebie. Jego siła do walki przerodziła się w pewnego rodzaju ruch społeczny, który jest definiowany skrótem D4L, czyli Dedicated For Life. Głównym założeniem D4L jest dawanie z siebie 100 procent siły i walki w każdej minucie życia.

Wiedząc to i znając postawę Czerwinskiego nie ma cienia wątpliwości, że tym razem również zwycięsko wyjdzie z tej potyczki i stanie się inspiracją dla jeszcze większej liczby osób na całym świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej