PGNiG będzie szukać ropy i gazu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Wydobycie węglowodorów na Węgrzech (fot. arch. PAP/EPA/ZSOLT CZEGLEDI)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nabyło prawa do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów w emiracie Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Umowy na dostawy gazu skroplonego z USA podpisane

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało dwie wiążące umowy długoterminowe na dostawy gazu skroplonego LNG z amerykańskimi firmami Venture...

zobacz więcej

O wygranym przetargu poinformowała spółka PGNiG. Ze specjalnego komunikatu spółki wynika, że „oferta na objęcie udziałów w Bloku nr 5 w emiracie Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich została wybrana jako najkorzystniejsza w rundzie przetargowej na udzielenie praw do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów, organizowanej przez Ras Al Khaimah Petroleum Authority”.

W następstwie wyboru oferty PGNiG będzie zobowiązane do zawarcia porozumienia o poszukiwaniu i podziale produkcji oraz wykonania prac poszukiwawczych oraz wierceń.

PGNiG zaznacza, że projekt, z uwagi na jego etap poszukiwawczy, obarczony jest ryzykiem – może okazać się, że żadne złoże nie zostanie odnalezione.

Spółka przypomina, że objęcie praw do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów jest elementem w „Strategii GK PGNiG na lata 2017- 2022, z perspektywą do 2026 r.” w segmencie poszukiwanie i wydobycie, w celu zwiększenia zasobów i poziomu wydobycia węglowodorów przez PGNiG.

źródło:

Zobacz więcej