„Nie sztuką jest zjadanie się nawzajem”. PSL poważnie myśli o „transferze” posła

Nowoczesnej brakuje jednego posła do utworzenia klubu parlamentarnego (fot. PAP/Marcin Obara)

Decyzję o ewentualnym przejściu posła PSL-UED do Nowoczesnej podejmiemy najprawdopodobniej w poniedziałek lub we wtorek na posiedzeniu klubu – zapowiedział w niedzielę rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

Nowoczesna ma przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane

Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane – zwróciła uwagę wicemarszałek Sejmu,...

zobacz więcej

Nowoczesnej, w związku z odejściem siedmiorga posłów do klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, brakuje jednego posła do utworzenia klubu parlamentarnego – obecnie formacja ta tworzy w Sejmie koło.

– Jesteśmy zawsze zdania, żeby pomagać, jeśli jest możliwość funkcjonowania w opozycji. Nie sztuką jest zjadanie się nawzajem w opozycji. To jest decyzja wspólna, która będzie decyzją PSL-UED. Taką decyzję podejmiemy najprawdopodobniej już w poniedziałek na spotkaniu lub na klubie we wtorek. Jeszcze nie wiemy dokładnie – powiedział Stefaniak w niedzielę na antenie Polsat News.

W sobotę Jacek Protasiewicz, który jest wiceprzewodniczącym Unii Europejskich Demokratów oraz wiceprzewodniczącym klubu PSL-UED, potwierdził, że posłowie z władz Nowoczesnej zwrócili się do niego z prośbą o dołączenie do ich koła, które wówczas – z liczbą 15 członków – stałoby się klubem.

Protasiewicz powiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie na początku tygodnia. – Na razie entuzjazmu nie ma ani w UED, ani w PSL, do takiego rozwiązania – zastrzegł.

W środę z klubu Nowoczesnej odeszło siedem osób – szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Paweł Kobyliński, Michał Jaros, Marek Sowa. Posłowie przeszli do nowopowstałego klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. W jego szeregi wstąpił także Piotr Misiło, który został przed ponad tygodniem wyrzucony z Nowoczesnej. Środowe odejścia posłów sprawiły, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

źródło:

Zobacz więcej