Międzynarodowy kiermasz dobroczynny z udziałem pierwszej damy. „Pięknie wpisuje się w święta”

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w międzynarodowym kiermaszu dobroczynnym SHOM (fot. KPRP/Grzegorz Jakubowski)

– Międzynarodowy kiermasz dobroczynny SHOM pięknie wpisuje się w święta Bożego Narodzenia i czas przygotowań do tych świąt – podkreśliła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, otwierając kiermasz, który odbył się w niedzielę w warszawskim hotelu Marriott.

Znamy najlepsze szopki krakowskie. „Fantastyczny poziom”

Kryspin Wolny, Renata i Edward Markowscy, Wiesław Barczewski oraz Jan Kirsz to zdobywcy pierwszych miejsc w 76. Konkursie Szopek Krakowskich....

zobacz więcej

Kiermasz organizowany Stowarzyszenie Małżonków Misji Dyplomatycznych (SHOM) odbył się w warszawskim hotelu Marriott już po raz jedenasty. Cały dochód z kiermaszu wesprze organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz potrzebujących w całej Polsce. Wystawcami podczas charytatywnego bazaru byli przedstawiciele ambasad krajów z całego świata.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która objęła to wydarzenie honorowym patronatem, oceniła w niedzielę, że kiermasz „pięknie wpisuje się w święta Bożego Narodzenia, a także okres przygotowań do tych świąt”. Zaznaczyła, że to „bardzo szczególny czas w naszej tradycji, niosący radość, nadzieję i przesłanie pokoju”.

– Jest to również czas, w którym chcemy, pragniemy być otwarci na potrzeby innych, a także pragniemy wzmacniać nasze poczucie bliskości z bliźnimi – podkreśliła pierwsza dama.

– Właśnie dlatego, tym bardziej, jesteśmy państwu wdzięczni za to przesłanie życzliwości, serdeczności i empatii – mówiła do organizatorów oraz uczestników kiermaszu.

Mikołajowe szaleństwo w Toruniu. Przyjechali biegacze z pięciu kontynentów

Trzy tysiące osób z ponad 20 krajów uczestniczyło w sobotę i niedzielę w Toruniu w Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Wszyscy ubrani w...

zobacz więcej

Wolontariusze uczestniczący w kiermaszu od lat podkreślali, że inicjatywa ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jedna z wolontariuszek, Ola, powiedziała PAP, że „w jednym miejscu zgromadzonych jest wiele kultur, których można zasmakować oraz zobaczyć i usłyszeć wiele różnych narodowości”.

– Wspaniale jest poznać tych ludzi i poczuć ten obecny tutaj klimat świąt – dodała.

Inna wolontariuszka, Magda, powiedziała, że jest pod wrażeniem, jakie „otwarte serca mają ludzie i jak nie szczędzą swoich pieniędzy, aby podzielić się nimi z potrzebującymi”. Zwróciła też uwagę na mieszankę różnorodności kultur która jest widoczna podczas kiermaszu.

Na kiermaszu można było zapoznać się z kulturą całego świata: kuchnią, biżuterią, ceramiką, sztuką, odzieżą oraz innymi lokalnymi produktami. Odbyły się również liczne konkursy z nagrodami, losowania, degustacje, a także przedstawienia i pokazy. Była też część z międzynarodowymi rozrywkami dla najmłodszych.

Podczas ubiegłorocznego kiermaszu SHOM udało się zebrać kwotę ponad 530 tys. złotych, które zostały przeznaczone dla 23 organizacji charytatywnych. SHOM wspierając finansowo organizacje charytatywne pomaga dzieciom, seniorom, chorym, bezdomnym i zagubionym, a także rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

źródło:

Zobacz więcej