Śmigłowiec uderzył w wieżę komunikacyjną. Nie żyje sudański minister

Śledczy ustalają okoliczności tragedii (fot. TT/MnaEN)

Dziewięć osób, w tym pięciu urzędników, zginęło w katastrofie lotniczej we wschodniej części Sudanu. Wśród ofiar jest m.in. minister rolnictwa i gubernator stanu Al-Kadarif.

Katastrofa samolotu w Sudanie Południowym. „Był przeciążony”

21 osób poniosło śmierć w niedzielę w katastrofie samolotu, który wpadł do jeziora w Sudanie Południowym. Ocalały trzy osoby.

zobacz więcej

Powołując się na świadków agencja AFP poinformowała, że helikopter stanął w płomieniach po uderzeniu w wieżę komunikacyjną podczas podchodzenia do lądowania w stanie Al-Kadarif.

Wśród ofiar są gubernator stanu Al-Kadarif Mirghani Saleh, szef jego gabinetu, dowódca lokalnej policji oraz minister rolnictwa

Rządowa agencja SUNA wskazała, że kilkoro ludzi trafiło do szpitala w związku z wypadkiem, ale nie podała więcej szczegółów. Oświadczyła również, że przyczyna katastrofy jest nieznana.

Sudańskie lotnictwo korzysta z przestarzałej floty, wiele maszyn zostało kupionych od Związku Radzieckiego. W kraju w ostatnich latach doszło do serii katastrof. W październiku osiem osób zginęło w zderzeniu dwóch samolotów na pasie startowym w stolicy kraju Chartumie.

We wrześniu dwóch pilotów zginęło w katastrofie myśliwca nieopodal miasta Omdurman, leżącego po drugiej stronie Nilu, naprzeciwko Chartumu.

źródło:
Zobacz więcej