Piłkarki wykorzystywane przez prezesa i działaczy? Poważne oskarżenia

Prokuratura zbada doniesienia o wykorzystywaniu zawodniczek (fot. Pexels)

Prezes i czterech członków afgańskiej federacji piłkarskiej zostało tymczasowo zawieszonych w związku z zarzutem wykorzystywania seksualnego zawodniczek reprezentacji tego kraju – oświadczył tamtejszy prokurator generalny Jamshid Rasuli.

Sąd zwiększył wyrok ws. molestowania dzieci w ośrodku jeździeckim

Sześć zamiast czterech lat więzienia, dożywotni zakaz pracy z dziećmi i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi po opuszczeniu więzienia – taki...

zobacz więcej

– Aby przeprowadzić dokładne śledztwo, zebrać dowody i zapewnić sprawiedliwość prokuratura postanowiła zawiesić szefa federacji, jego zastępcę, sekretarza generalnego, trenera bramkarek i kierownika drużyny – zaznaczył w rozmowie z agencją AFP Rasuli.

Rzecznik prasowy federacji zapewnił, że organizacja w pełni chce współpracować z wymiarem sprawiedliwości.

Oskarżenia o wykorzystywanie seksualne zawodniczek pojawiły się na początku grudnia, gdy w brytyjskim dzienniku „The Guardian” ukazał się artykuł na ten temat.

Była kapitan drużyny narodowej Khalida Popal ujawniła, że zebrała od byłych koleżanek z zespołu zeznania dotyczące przemocy seksualnej, grożenia śmiercią i gwałtów, do których doszło w siedzibie afgańskiej federacji i podczas wyjazdu kadry do Jordanii. Wówczas sekretarz generalny afgańskiego związku zapewnił, że to fałszywe teorie i żadna z piłkarek nie została skrzywdzona.


Popal ze względu na otrzymywane groźby wyjechała z ojczyzny z 2016 roku.

FIFA zaleciła afgańskiej federacji zbadanie sprawy, a duński producent odzieży sportowej Hummel zawiesił współpracę z tą organizacją.

źródło:

Zobacz więcej