Papież o potrzebie nawrócenia w Adwent: Trzeba wyzbyć się chłodu i obojętności

Papież przemawiał do wiernych, zgromadzonych na pl. św. Piotra w Rzymie (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)

Papież Franciszek wezwał wiernych, by wyzbyli się chłodu, obojętności, dumy i pychy. Apelował o gesty miłosierdzia wobec potrzebujących oraz pojednanie.

W lutym papież odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie

Franciszek w dniach 3-5 lutego 2019 r. odwiedzi Abu Zabi. Papież przyjął zaproszenie następcy tronu emiratu Abu Zabi, szejka Muhammada ibn Zajida...

zobacz więcej

W czasie spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek mówił o potrzebie nawrócenia w czasie Adwentu.

„Przede wszystkim jesteśmy wezwani do tego, by zasypać doły powstałe w wyniku chłodu i obojętności, otwierając się na innych uczuciami Jezusa, czyli serdeczności i braterskiej troski, która bierze na siebie potrzeby innych” – wyjaśnił.

„Należy też obniżyć szorstkość, spowodowaną przez dumę i pychę, dokonując konkretnych gestów pojednania z naszymi braćmi, prosząc o przebaczenie naszych win” – wskazał papież. Zauważył następnie, „ile osób, nie zdając sobie z tego sprawy, jest wyniosłych, szorstkich”.

– Nie ma mowy o relacjach miłości, miłosierdzia, braterstwa z bliźnim, jeśli są dziury. To tak jak na drodze; nie można po niej jechać, jeśli jest na niej dużo dziur – dodał.

Jak podkreślił, „nawrócenie jest pełne, jeśli prowadzi do pokornego uznania naszych błędów, naszej niewierności i niewywiązania się z zobowiązań”.

Modlił się o to, aby wierzący z cierpliwością rozsypywali wokół siebie „ziarna pokoju, sprawiedliwości i braterstwa”.

źródło:

Zobacz więcej