„Żadna kreatura nie pozostanie anonimowa”. Śledczy zbadają hejt po śmierci posłanki PiS

Szokujące wpisy pojawiły się w sieci po śmierci posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej (fot. Facebook/pixabay.com)

„Niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa” – w ten sposób minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński odniósł się do obraźliwych internetowych wpisów dotyczących zmarłej w sobotę posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej.

„Pisowiec to nie człowiek”. Atak brutalnego hejtu zwolenników opozycji po śmierci Jolanty Szczypińskiej

Szokujące wpisy pojawiły się w sieci po śmierci posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. Hejt cytuje w tweecie Marzena Paczuska. Jego skala poraża....

zobacz więcej

Min. Joachim Brudziński został zapytany na Twitterze o wpisy m.in. z grupy „Jestem gorszego sortu” na Facebooku: „Panie ministrze Brudziński, to nie jest przypadkiem sprawa dla Was?”.

W sprawie obraźliwych wpisów dotyczących śmierci Szczypińskiej do Prokuratury Krajowej trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie złożył b. oficer CBŚ Jacek Wrona. „Jest. I niech żadna kreatura nie sądzi, że pozostanie anonimowa” – odpowiedział minister Brudziński.

„W dniu 8.12.2018 r. zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Po ogłoszeniu tej informacji na różnych portalach internetowych pojawiły się kondolencje i komentarze, jednakże mimo że w zdecydowanej większości przypadków wyrażały one smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem moralnym” – napisał w zawiadomieniu Wrona.

„Zachowanie to nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy moralne, obyczajowe, prawne i karne. Plugawienie dobrego imienia powszechnie szanowanej zmarłej oraz życzenie śmierci innym osobom z nią związanym to objaw barbarzyństwa i degeneracji kulturowej” – ocenił Wrona. Do zawiadomienia dołączono zrzuty wpisów dotyczących śmierci Jolanty Szczypińskiej.

źródło:

Zobacz więcej