Minister Beata Kempa odwiedziła polskich żołnierzy w Iraku

Minister ds. humanitarnych Beata Kempa odwiedziła w sobotę wieczorem żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, służących w tym kraju w ramach międzynarodowej operacji Inherent Resolve.

Chcieli udowodnić, że panuje „dobroć i pokój”. Zostali zamordowani przez bojowników ISIS

Jay Austin i Lauren Geoghegan z USA porzucili pracę, by wyruszyć w rowerową podróż dookoła globu. Chcieli udowodnić sobie i światu, że tereny...

zobacz więcej

Minister Kempa podkreśliła rolę jaką członkowie polskich sił specjalnych spełniają wspierając irackich żołnierzy w zwalczaniu Państwa Islamskiego.

– Państwo Islamskie jest wrogiem całej ludzkości i wasza służba w Iraku służy również ochronie Polski przed zagrożeniem terrorystycznym – podkreśliła Beata Kempa życząc ich członkom bezpiecznego powrotu do domu.

Dowódca PKW OIR podpułkownik Rafał Wyszyński poinformował ją o zadaniach realizowanych w Iraku, podkreślając, że jest to misja szkoleniowo-rozpoznawcza, a polscy żołnierze nie uczestniczą bezpośrednio w walkach. Wyszyński dodał, że zadaniem polskiego kontyngentu jest zwiększenie zdolności bojowych żołnierzy irackich, by mogli oni samodzielnie i skutecznie zwalczać terrorystów z IS.

Beata Kempa złożyła również polskim żołnierzom życzenia bożonarodzeniowe i podzieliła się z nimi opłatkiem. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 żołnierzy polskich sił specjalnych.

źródło:
Zobacz więcej