Wielka ewakuacja w Policach. Saperzy wywieźli ćwierćtonową bombę

W Policach ewakuowano w niedzielę rano znaczną część mieszkańców miasta. Było to konieczne z powodu akcji wydobycia bomby lotniczej z czasów drugiej wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchu swoje domy musiało opuścić około 25 tys. ludzi.

Alarm bombowy w biurowcu CNN. Ewakuacja zakłóciła emisję programu

Biura telewizji CNN w Nowym Jorku zostały ewakuowane przez policję w nocy czasu lokalnego w związku z telefonem o ukryciu w budynku Time Warner...

zobacz więcej

Ewakuację nadzorowali policjanci wraz ze strażnikami miejskimi. Funkcjonariusze sprawdzali, czy w strefie zagrożenia wybuchem nie pozostały osoby, które nie były w stanie jej samodzielnie opuścić.

Po zakończeniu ewakuacji swoje działania rozpoczęli saperzy, którzy podnieśli i wywieźli bombę.

Na ważący około 250 kilogramów niewybuch natrafiono w ubiegły czwartek na ul. Tanowskiej podczas prac ziemnych. Obszar zagrożony eksplozją obejmował teren o promieniu półtora kilometra od bomby. W tej strefie mieszka około 25 tys. ludzi.

Ewakuacja objęła wszystkie osoby przebywające na terenie Polic z wyłączeniem ulic: Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej i Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienica.źródło:

Zobacz więcej