Szef kancelarii prezydenta USA odchodzi ze stanowiska

Były generał piechoty morskiej Jonh Kelly objął funkcję szefa kancelarii w lipcu 2017 roku (fot. Alex Wong/Getty Images)

Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę dziennikarzom w Białym Domu, że szef jego kancelarii John Kelly pozostanie na tym stanowisku jedynie do końca roku. Dodał, że informacje o jego następcy zostaną podane w ciągu jednego-dwóch dni.

Trump zakpił z Macrona w związku z ustępstwami wobec „żółtych kamizelek”

Prezydent USA Donald Trump zakpił na Twitterze z prezydenta Francji Emmanuela Macrona w związku z ustępstwami, na jakie ten poszedł z ruchem „żółte...

zobacz więcej

Prezydent Trump nazwał Kelly'ego, byłego generała piechoty morskiej, „wspaniałym facetem”.

Wiosną amerykański dziennik „The Hill” pisał, że Kelly traci wpływy i został odsunięty od wielu decyzji. Trump stał się odporny na dyscyplinę, jaką Kelly starał się narzucić w Białym Domu, odkąd przejął funkcję szefa kancelarii w lipcu 2017 roku – podkreślał dziennik, powołując się na źródła w administracji.

„The Hill” i agencja AP zwracały uwagę, że rezygnacja Kelly'ego byłaby odsunięciem kolejnego wartościowego współpracownika po zwolnieniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu USA, a Herberta Raymonda McMastera z funkcji doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.

źródło:

Zobacz więcej