Rozbłysły świąteczne iluminacje w Warszawie. Wystąpią utrudnienia w ruchu

W sobotę stołeczne ulice m.in. Trakt Królewski rozświetliły świąteczne iluminacje. Inauguracji świątecznego sezonu towarzyszyć będą teatr uliczny, Orkiestra Mikołajów oraz pokaz audiowizualny. Przez weekend zamknięte dla samochodów będą ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w 151. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego

Iluminacja z podobizną Józefa Piłsudskiego rozświetliła wieczorem fasadę Pałacu Prezydenckiego z okazji 151. rocznicy urodzin marszałka. O...

zobacz więcej

W związku z rozpoczęciem sezonu iluminacji w Warszawie w sobotę tuż po zapadnięciu zmroku przy pomniku Kopernika wystąpi teatr uliczny, a w nim bajkowe skrzaty, śnieżynki i anioły sypiące na publiczność anielski pył. Stamtąd warszawiacy w rytm Orkiestry Mikołajów ruszą na spacer świetlnych ozdób do Multimedialnego Parku Fontann.

Po drodze towarzyszyć będą też mikołajkowe chóry, orkiestry dęte i oryginalna orkiestra dudziarzy - Pipes & Drums, która jako jedyna w Polsce wykonuje tradycyjną szkocką muzykę na wielkich dudach szkockich.

O godz. 17 przy hotelu Bristol wyświetlony zostanie pokaz audiowizualny. Ponadto uczestników spaceru czekają liczne atrakcje, słodkie upominki, herbata przygotowana z warszawskiej kranówki oraz świąteczny barszcz. Spacer szlakiem iluminacji świetlnych zakończy się na Podzamczu, gdzie o pełnych godzinach od 16.00 do 20.00 odbędą się świetlne pokazy fontann. Takie 15-minutowe spektakle będą się odbywały w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.

W związku z inauguracją iluminacji przez cały weekend do nocy z niedzieli na poniedziałek zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda de Gaulle'a do ul. Miodowej. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska są zakończone ślepo. Z kolei na ul. Bednarskiej dopuszczony jest wyłącznie dojazd do posesji.

Gdzie nie można się zatrzymywać

Zakaz zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela pojawił się na ul. Moliera przy pl. Teatralnym i w zatoce ul. Wierzbowej przed placem Piłsudskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Weekendowe zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej. W sobotę i niedzielę autobusy nie będą kursowały ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda de Gaulle'a do ul. Senatorskiej. Jeżdżące tamtędy autobusy linii: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178 180, 222 503, 518 i N44 zostały skierowane na objazdy.

Na inaugurację iluminacji pasażerów dowozi specjalna linia tramwajowa 71. Składy jeżdżą w sobotę w godz. 14-20 Trasą W-Z z Annopola na Cmentarz Wolski. Pociągi drugiej linii metra będą podjeżdżały na stacje co ok. 5 minut.

źródło:

Zobacz więcej