Beata Mazurek: Przed nami maraton wyborczy, czeka nas ciężka praca

Omówienie wyników wyborów samorządowych, przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu, były wśród tematów wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Jachrance. – Przed nami maraton wyborczy, czeka nas ciężka praca – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Kaczyński: W Polsce trwa spór; my uznajemy reguły demokracji, a druga strona nie

– Żeby Polakom była zapewniona wolność, potrzebne jest sprawne państwo i sprawne instytucje oraz dynamiczna grupa przedsiębiorców – powiedział...

zobacz więcej

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance rozpoczęło się w piątek po południu z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów jego rządu, a także parlamentarzystów PiS. Spotkanie zakończyło się w sobotę w południe.

Mazurek po posiedzeniu klubu przekazała dziennikarzom, że wśród tematów obrad były wyniki wyborów samorządowych, co z nich wynika, co powinniśmy robić w przyszłości, „co ma wpływ na takie, a nie inne wybory Polaków”.

– Wiemy jedno, że przed nami maraton wyborczy, bo mamy wybory i do Parlamentu Europejskiego, i do parlamentu polskiego. Czeka nas ciężka praca. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by komunikacja między nami a Polakami była jak najlepsza i temu było poświęcone dzisiejsze posiedzenie klubu – powiedziała rzeczniczka PiS.

Pytana, jaki jest klimat w PiS po wyborach samorządowych, odpowiedziała: „oczywiście, że klimat jest dobry”. – Może apetyt był duży, ale jednak efekt wyborczy jest zaskakująco dobry dla Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ takiego wyniku i takiej liczby radnych jaką mamy my nikt do tej pory nie osiągnął, więc oczywiście atmosfera jest dobra – podkreśliła.

Na pytanie, czy wśród tematów posiedzenia klubu była sprawa aborcji oraz to jak się do tego powinni odnosić posłowie PiS w mediach, Mazurek odpowiedziała: „o szczegółach informowała państwa nie będę, bo to nasze wewnętrzne sprawy”.

Nieoficjalnie: Konieczność „dyscypliny medialnej” polityków PiS tematem posiedzenia w Jachrance

Konieczność „dyscypliny medialnej” polityków PiS to jeden z tematów, jakie poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas...

zobacz więcej

Dopytywana, czy wśród tematów była sprawa KNF, odpowiedziała, że „było dużo pytań”. – Wielu posłów zabierało głos. Oczywiście nie wszyscy, bo na to nie było wystarczająco dużo czasu – powiedziała.

– To była dobra, konstruktywna rozmowa, wskazująca też kierunek naszych działań w przyszłości, mówiąca o skutkach podejmowanych takich, a nie innych decyzji, o tym, żebyśmy dobrze się komunikowali, żebyśmy mieli pomysły takie, które spodobają się Polakom – podkreśliła rzeczniczka PiS.

– Nie schodzimy z drogi tego, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, że dbamy o bezpieczeństwo Polaków. Te rzeczy są dla nas najważniejsze i z pewnością o tym też będziemy nieustannie mówić – wskazała Mazurek.

Zaprzeczyła też, że wśród tematów na klubie była kwestia zmian w rządzie i powstania na prawicy nowych partii politycznych.

źródło:

Zobacz więcej