RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prezes PiS o Jolancie Szczypińskiej: To była wyjątkowo dobra osoba

Była piękną postacią naszego ruchu – powiedział o zmarłej Jolancie Szczypińskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wspominał posłankę jako wyjątkowo dobrą osobę. - Sama cierpiąc, potrafiła pomagać innym cierpiącym - podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska

W sobotę, 8 grudnia, zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS pod koniec listopada została hospitalizowana w związku z powikłaniami po zabiegu...

zobacz więcej

Posłanka PiS zmarła w sobotę. Pod koniec listopada trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po zabiegu operacyjnym. Od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową. – Była to piękna osoba naszego ruchu – powiedział Jarosław Kaczyński. - Przyjmujemy to jako ciężki cios – dodał.

Prezes PiS przypomniał, że Jolanta Szczypińska w przeszłości była m.in. działaczką „Solidarności”. – Od 2000 roku bardzo ciężko chorowała. Mimo tej choroby, cierpień, działała z całą energią i zachowywała radość z życia – powiedział. Zaznaczył, że była to wyjątkowo dobra osoba. – Potrafiła sama cierpiąc, pomagać innym cierpiącym – zaznaczył.

– Śmierć Jolanty Szczypińskiej zasmuciła wszystkich, którzy się z nią zetknęli. Jola chorowała i bardzo cierpiała. Wiemy o tym wszyscy i wszyscy życzyliśmy jej powrotu do zdrowia – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński o zmarłej posłance PiS. – Pamiętam ją jeszcze z lat 70., a także gdy w czasach Porozumienia Centrum razem działaliśmy tworząc zręby, struktury działalności publicznej, politycznej w Polsce – dodał.

Marszałek Sejmu podkreślił, że Jolanta Szczypińska „zawsze była otwarta, potrafiła przełożyć to, czym pielęgniarka szpitalna, którą wcześniej była, może dzielić się z podopiecznymi”. – Miała też to ciepło, ten dar traktowania wszystkich ludzi wokół siebie w sposób otwarty, wpierający, pomagający, z dobrym słowem – przyznał. – Taka w mojej pamięci pozostanie - bardzo miła, piękna i dobra Jola – dodał Kuchciński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej