Gowin: To nie czas na tak trudne sprawy jak zakaz aborcji

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (fot. PAP/Jacek Bednarczy)

Nie mam wątpliwości, że ostatni rok kadencji to nie jest okres na rozstrzyganie tak fundamentalnie trudnych spraw jak zakaz aborcji – powiedział w rozmowie z RMF FM Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Raport: Liczba aborcji w USA najniższa w historii

Według najnowszych danych liczba kobiet dokonujących aborcji w Stanach Zjednoczonych jest najniższa w historii – podaje „Washington Post”....

zobacz więcej

W sobotę w radiu RMF FM Jarosław Gowin został zapytany, czy prezes PiS zabronił członkom Zjednoczonej Prawicy poruszać temat aborcji przed wyborami.

Wicepremier stwierdził, że nie chce mówić o kulisach, bo byłoby to nie porządku w stosunku do kolegów i koleżanek z partii. Stwierdził jednak, że może wyrazić swoje zdanie na ten temat.

– Od strony politycznej, nie mam wątpliwości, że ostatni rok kadencji to nie jest okres na rozstrzyganie tak fundamentalnie trudnych spraw jak zakaz aborcji – oznajmił.

Jarosław Gowin został również zapytany jak dużo polityków Zjednoczonej Prawicy chciałoby ten temat poruszyć.

– Pod listem, petycją pod adresem Trybunału Konstytucyjnego, aby przyspieszyć rozpatrywanie wniosku podpisało się, z tego co czytałem, bo nie widziałem tego listu, około 70 posłów, nie tylko z PiS – zauważył i dodał, że ma w partii osoby, które opowiadają się „za całkowitym zakazem aborcji”.

– Jesteśmy obozem, który szanuje wolność sumienia, natomiast wydaje się, że jest jednoznaczne stanowisko kierownictwa koalicji, żeby tego tematu do końca kadencji nie podejmować – powiedział w radiu RMF FM minister nauki i szkolnictwa wyższego.

źródło:
Zobacz więcej